صورتی مرجانی، رنگ سال 98

0

دنیای رنگ ها تاثیر شگرفی بر روح و روان آدمی دارند. رنگ ها روی انرژی ذهن انسان و احساسات و عواطف تاثیرگذار هستند. انتخاب رنگ در شروع هر سال یک قانون نانوشته اما یک رسم محبوب است که باعث تغییر در زندگی انسان ها می شود. اگر دوست دارید دنیای اطراف خود را با رنگ سال 98 رنگ کنید، با ما همراه شوید.

رنگ سال 2019 میلادی (98 شمسی)

معیار انتخاب رنگ براساس ذوق و سیلقه، آداب و رسوم، سن، شرایط محیطی و جغرافیایی گوناگون می تواند متفاوت باشد. اما جالب است بدانید، انتخاب رنگ سال یک امر اتفاقی نیست بلکه برای این انتخاب تشکیلاتی وجود دارد.

هر سال در ماه آخر سال میلادی، رنگ سال جدید معرفی می شود. اگر از علاقمندان به دنیای مد و زیبایی هستید و به تیپ، مد لباس و دکوراسیون منزل خود اهمیت می دهید، می دانید که رنگ سال را شرکت پنتون انتخاب و معرفی می کند. شرکت پنتون واقع در شهر کارلستات نیو جرسی به دلیل سیستم رنگ پنتون (PMS) که فضایی رنگی و ویژه است، شناخته می‌شود.

در سال 1963 فردی به نام لارنس هربرت یک سیستم برای استاندارد کردن رنگ‌ها بنا کرد و به هر رنگ کدی را اختصاص داد. بدنبال این کار، لارنس هربرت شرکتی با نام پنتون (به معنی همه رنگ ها) تأسیس کرد. شرکت پنتون در زمینه رنگ برای استفاده در صنایع چاپ ، تولید رنگ، قماش و پارچه و پلاستیک در کشور آمریکا فعالیت می کند.

شرکت پنتون هر ساله نزدیک به سال نو میلادی با برگزاری همایشی رنگ سال را انتخاب می‌کند که این رنگ مورد توجه شرکت ‌ها و برندهای مطرح طراحی لباس، مد، تکنولوژی، دکوراسیون و… قرار می گیرد. شرکت ها از این رنگ در طراحی‌ های جدیدشان استفاده می کنند تا بتوانند انرژی ذهنی مردم دنیا را متعادل کنند.

اما برندهای مطرح پوشاک در شرکت های بزرگ نیز سعی در انتخاب رنگ های مختلف دارند به همین دلیل ممکن است شاهد انتخاب رنگ های جداگانه از سوی شرکت های متفاوت و مطرح مد و طراحی لباس باشیم. استاندارد‌های رنگ شرکت پنتون توسط مرجع بین‌المللی رنگ یا International Colour Authority (ICA) نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رنگ سال 98، صورتی مرجانی

رنگ سال 98، صورتی مرجانی

شرکت پنتون برای انتخاب رنگ امسال به زندگی زیر دریا توجه کرده و رنگ سال 2019 (رنگ سال 98) را رنگ صورتی مرجانی یا مرجانی سایه سرخ یا مرجانی زنده (همان گلبهی خودمان) اعلام کرده که برگرفته از قدرت و زیبایی صخره‌های مرجانی است و اهمیت توجه به منابع طبیعی را نشان می دهد.

در انتخاب رنگ سال که یک فرایند پیچیده است، عوامل متعددی تاثیر گذار هستند. این فرایند پیچیده به رویدادهای سال گذشته (مانند بلایای طبیعی ، مسائل اقتصادی، جنگ و …) نیز ارتباط دارد. صخره‌های مرجانی نقش مهمی در حفظ زندگی دریایی برای موجودات دیگر دارند. با توجه به تغییرت اقلیمی در سال‌های اخیر و تهدید‌های موجود مقابل محیط زیست این رنگ به عنوان رنگ سال 98 می تواند انتخاب مناسب و جذابی باشد.

بر اساس گزارش سایت موسسه پنتون رنگ سال 98، رنگی از طیف نارنجی است که ته رنگ طلایی نیز در خود دارد. رنگ صورتی مرجانی منعکس کننده گرما و قدرت موجود در صخره های مرجانی در دریاها و اقیانوس ها است که زیبایی فوق العاده ای دارد.

رنگ سال 98، رنگی جذاب، شاد، سرزنده، نشاط آور و لطیف است که نمادی برای شادی و خوش بینی است و بین افراد گرما و صمیمیت ایجاد می کند، همان طور که مرجان ها در اکوسیستم دریایی زندگی بخش هستند.

رنگ سال در کشور ایران نیز از اهمیت خاصی برخوردار است. هر سال با معرفی رنگ سال میلادی، مردم ایران نیز آن را به عنوان رنگ سال شمسی در نظر می گیرند. با معرفی رنگ سال میلادی 2019 می توانید ترکیب رنگ زیبایی برای پوشاک، دکوراسیون محل زندگی یا کار خود در آغاز سال 98 انتخاب کنید.

 

 

 

اشتراک:

نظرات بسته اند