صندلی پیشخوان؛ صرف یک دمنوش عالی روی آن میچسبد!

1

در فصل سرما یکی از خوراکی هایی که حسابی می چسبد، یک نوشیدنی گرم است. حال اگر این نوشیدنی گرم، پر از خاصیت باشد و ما را از گزند سرما حفظ کند و بتواند احتمال ابتلا به سرماخوردگی را کاهش دهد، چه؟
نوشیدنی که امروز معرفی می کنیم، در واقع نوعی دمنوش پر از خاصیت است. روی صندلی پیشخوان خانه بنشینید و این دمنوش را میل کنید و به منظره ی زیبای بیرون پنجره چشم بدوزید، البته اگر آلودگی هوا بگذارد!
بگذریم!
از شما دعوت می کنیم با ادامه ی مطلب با ما همراه شوید!

صندلی پیشخوان؛ صرف یک دمنوش لیمو و پرتقال عالی روی آن میچسبد!

صندلی پیشخوان؛ صرف یک دمنوش لیمو و پرتقال عالی روی آن میچسبد!

دمنوش لیمو و پرتقال

خب همان طور که در ابتدا گفتیم، شما می توانید با این دمنوش، سیستم ایمنی بدن و سیستم اعصاب را تقویت کنید، ضمن آنکه سرفه، سرماخوردگی را درمان کنید و استرس را تسکین دهید.
همچنین باید گفت این دمنوش بسیار آرامش بخش است و تسکین دهنده ی اعصاب. بعد از یک روز کاری خسته کننده با فشارهای عصبی و خستگی های روحی، این دمنوش به شما کمک شایانی می کند، تپش قلب را منظم می کند و مشکلات بدخوابی را رفع می کند.

مواد لازم:

پوست لیمو      یک قاشق غذاخوری
پوست پرتقال      یک قاشق غذاخوری
چای سبز      یک قاشق غذاخوری
آویشن خشک      یک قاشق چایخوری
آبجوش     یک لیوان

طرز تهیه دمنوش لیمو پرتقال :

در ابتدا یک قوری آورده و پوست لیمو، پرتقال، چای سبز و آویشن را دورن صافی آن بریزید. سپس به اندازه ی یک فنجان آب جوش روی آن بریزید.
برای مدت 5 دقیقه صبر کنید تا خوب دم بکشد. در آخر همانند چای، آن را درون لیوان ریخته  روی آن آبجوش بریزید. همچنین می توانید پوست لیمو و پرتقال را مجددا به آن اضافه کنید و این دمنوش را خوش عطرتر کنید.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. چه خوب، والا من تا حالا هرچی دمنوش درست کردم فشار و بالا برده. منم که فشار خون دارم