صدمه ای که بیت کوین بر برق وارد می کند

0

استخراج بیت کوین نیازمند استفاده ی مداوم از برق است که به گفته ی رئیس صندوق بین المللی پول فرایند استخراج بیت کوین به اندازه ی کل برق مصرفی کشور آرژانتین برق مصرف می کند.

وی عملکرد اشخاصی که به استخراج بیت کوین روی آورده و زمان زیادی را صرف این کار می کنند، زیر سوال برده و گفت: فرآیند کسب بیت کوین به اندازه ی کل برق مصرفی کشور آرژانتین برق مصرف می کند.

رئیس صندوق بین المللی پول، کریستین لاگارد که در نشست مجمع جهانی اقتصاد در دواووس سوئیس شرکت داشت، توضیح داد: فعالیت استخراج برای کسب بیت کوین، که موجب افزایش استفاده همزمان از رایانه های متعدد برای تعیین ارزش و انگیزه کارکرد این مکانیزم شده، یک فرآیند بسیار انرژی بر است… بر اساس محاسبات ما در سال 2018 میلادی، در صورت تداوم این روند، سیستم ماینینگ به اندازه ی کل آرژانتین برق مصرف خواهد کرد.

مصرف برق استخراج بیت کوین

مصرف برق استخراج بیت کوین

طبق تحقیقات و جمع بندی های صورت گرفته شده، روزانه چیزی بیشتر از 37 گیگا وات ساعت برق برای استخراج بیت کوین به مصرف می رسد که این حجم معادل برق تولیدی 30 رآکتور هسته ای 1.2 گیگا واتی ست که البته به صورت بیست و چهار ساعته فعال باشند.

از طرفی دیگر دیجیکونومیست در گزارش خود آورده است که میزان برق مصرفی که برای استخراج بیت کوین به هدر می رود، معادل میزان برق مورد نیاز برای 4 میلیون و 124 هزار و 115 خانواده ی آمریکایی ست.

لاگارد می گوید: در دوران تغییرات اقلیم و در زمانی که ما به دنبال بررسی این مسئله ایم که چه مقدار زغال سنگ در برخی استان های چین برای تامین برق ماینینگ بیت کوین مصرف می شود، این یک نگرانی بزرگ است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی ماهیت بیت کوین و حواشی آن به صفحه ی اطلاعات بیت کوین دیجیاتو مراجعه کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند