صداهایی که از بدن بر می آیند چه معنایی دارند؟

1

همه ما گاهی در بدنمان صداهای عجیب و غریبی می شنویم که البته این صداها در سالمندان بیشتر است. هر کدام از اعضای بدنمان در اثر کار مداوم فرسوده و خسته می شود بنابر این تولید این صداها امری طبیعی است.

از آنجایی که هر کدام از این صدا ها مربوط به قسمتی از بدن است شاید دوست داشته باشید هر کدام چه معنایی دارد.

تق تق کردن مفاصل

داخل مفاصل ما مایع روان کننده ای به نام مایع مفصلی وجود دارد که مانع از برخورد و ساییده شدن استخوان ها می شود. از این رو زمانی که نشسته ایم گاهی بین این مایع حباب هایی ایجاد می شود که با برخواستن ما این حباب ها می ترکند و این صدای ترق و تروق راه می افتد. این صداها تا زمانی که با درد همراه نباشند خطرناک نیستند.

صدای باد در گوش

گاهی زمانی که سرمان روی بالش است صدایی شبیه به صدای باد می شنویم. در واقع این صدای پمپاژ خون در رگ های گوش است اما اگر در حال راه رفتن یا کار دیگری این صدا را شنیدید بدانید که گوشتان عفونی شده است.

صدای مفاصل

صدای مفاصل

صدای معده

گاهی معده غرش هایی میکند که نتیجه فرستادن هوا همراه مایعات به بیرون از معده است. اما عده ای آنرا نشانه گرسنگی می دانند البته این موضوع هم تا حدودی صادق است.

سکسکه کردن

احتمالا همه برای یک بار هم شده سکسکه را تجربه کرده اند. این حالت زمانی پیش می آید که اعصاب تحریک شوند و بر اثر اسپاسم دیافراگم ایجاد می شود.

زنگ زدن گوش

زنگ زدن یا وزوز کردن گوش معمولا در افراد مسن دیده می شود. این صدا توسط (cochlia) یکی از ارگان های داخلی گوش تولید می شود. گاهی بر اثر صدای بلند، عفونت و پیری این صدا ها تولید می شوند.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. راستش من خواهرم از بچگی راه می رفت پاهاش تق تق صدا می داد. دکترهم بردیم گفت چیزی نیست.