شکایت تپ سی از اسنپ

1

اختلاف تپ سی و اسنپ بالا می گیرد

مدتیست که اسنپ، رانندگان خود را محدود به استفاده از این نرم افزار کرده است، بدین معنی که رانندگان نمیتوانند اپ مربوط به ” تپ سی ” را روی تلفن همراه خود داشته باشند. لذا رانندگان تا زمانی که نسخه رانندگان اپ ” تپ سی ” را پاک نکنند، نمی توانند اپ رانندگان اسنپ را اجرا کنند. در این صورت رانندگان ملزم به فعالیت تنها در یک سامانه می شوند.

 

تپ سی از اسنپ شکایت کرد

تپ سی از اسنپ شکایت کرد

از این رو، تپ سی، به دلیل محدود سازی رانندگان از اسنپ شکایت کرد. «علی‌رضا رمضانی»، مدیر روابط عمومی تپ‌سی در گفتگو با دیجیاتو موضوع شکایت را تایید کرد و خبر داد که اقدام اسنپ، کاملاً ضد قوانین تجاری است. وی همچنین گفت که نتیجه این شکایت احتمالاً امروز و پس از پایان جلسه شورای رقابت مشخص خواهد شد.
گفته می شود که پیشتر، اسنپ اجازه ی استفاده از اپلیکیشن ویز را به رانندگان خود را نمیداد و اکنون مدتی است که به رانندگان خود اجازه نمی‌دهد در صورت داشتن اپ تپ‌سی، اپلیکیشن رانندگان اسنپ را باز کنند.
بنا بر گفته ی ” میلاد نوری” توسعه دهنده وب و مدیرعامل «توکان‌تک»، که در سیستم عامل اندروید، یک اپ برای دیدن سایر اپلیکیشن‌های نصب شدن روی سیستم، نیازی به هیچ دسترسی خاصی ندارد: “هر اپلیکیشن یک نام پکیج دارد که سایر اپ‌ها نیز می‌توانند آن را ببینند. برای مثال کافه بازار با چک کردن نام پکیج‌هایی که در موبایل شما وجود دارند و تطابق آن‌ها با جدیدترین نسخه، به شما می‌گوید که چند اپلیکیشن نیاز به آپدیت دارند.”
به گفته ی وی این رویکرد در سیستم عمال iOS وجود ندارد، این یعنی رانندگانی که دارای آیفون هستند نمیتوانند محدود شوند و میتوانند از هر دو اپلیکیشن به طور همزمان استفاده کنند.
اکنون این پرونده در دست شواری رقابت به عنوان متولی برقراری شرایط رقابتی در بازار اقتصادی کشور است و گفته می شود که به احتمال زیاد، نتیجه ی این پرونده امروز اعلام خواهد شد.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. تپ سی ضعیف هست عملکردش. هیچ وقت ماشین نداره. فرق بین تپسی و اسنپ مثل جنس چینی و اروپاییه