از شنبه دوباره سامانه ی بارشی جدید به کشور وارد می شود

0

احد وظیفه، مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وارد شدن یک سامانه ی بارشی تازه از روز شنبه 22ام اردیبهشت ماه 97 به کشور خبر داد. وی اظهار داشت: این سامانه ابتدا نیمه غربی کشور و به تدریج تا اواخر وقت غالب مناطق کشور را در بر می‌گیرد.

وی توضیح داد: این سامانه بارشی در مناطق مختلف کشور سبب رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت خواهد شد. همچنین شدت بارش امروز در ایلام، کرمانشاه، لرستان، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی در استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر، برخی مناطق اصفهان و به تدریج در نیمه غربی کرمان برخی نقاط یزد، برخی مناطق خراسان رضوی و جنوبی خواهد بود.

احد وظیفه / پیش بینی وضعیت آب و هوا

احد وظیفه / پیش بینی وضعیت آب و هوا

وظیفه افزود: امروز (جمعه ۲۱ اردیبهشت) همچنان سامانه بارشی در غالب مناطق کشور فعال بوده و عمده فعالیت سامانه در شمال غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های البرز، سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق کشور خواهد بود و در این مناطق رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تاکید کرد: شدت بارش در روز جمعه در ایلام، کرمانشاه، لرستان،‌شمال خوزستان، غرب کردستان، بخش‌هایی از آذربایجان شرقی،خراسان شمالی، خراسان رضوی، برخی مناطق خراسان جنوبی و شرق یزد خواهد بود.

احد وظیفه در خصوص وضعیت هوا در روز شنبه 22ام اردیبهشت ماه گفت: در روز شنبه (۲۲ اردیبهشت) با ورود سامانه جدید بارشی از سمت غرب به کشور ابتدا نیمه غربی کشور و به تدریج تا اواخر وقت غالب مناطق کشور به جز بخش‌هایی از جنوب و جنوب شرق کشور تحت تاثیر این سامانه بارشی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: امروز در نیمه شرقی کشور و شنبه ۲۲ اردیبهشت در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی مناطق جنوب شرق و شرق با خیزش گردوخاک همراه خواهد بود. همچنین در روز جمعه وزش باد شدید در جنوب عراق و خوزستان موجب خیزش گردوخاک در منطقه خواهد شد و برخی مناطق خوزستان و ایلام را متاثر و سبب کاهش کیفیت هوا و دید افقی در ین مناطق به خصوص در جنوب خوزستان خواهد شد.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی عنوان ساخت: امروز (جمعه ۲1 اردیبهشت) خلیج‌فارس، تنگه هرمز و شرق دریای عمان و در روز شنبه (۲۲ اردیبهشت) خلیج‌فارس به سبب وزش باد شدید مواج پیش‌بینی می‌شود.

همین طور وی در مورد وضعیت آب و هوای تهران برای امروز و شنبه توضیح داد: آسمان تهران امروز کمی ابری تا نیمه ابری، همراه با وزش باد، گاهی افزایش باد، در بعدازظهر بارش پراکنده و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز ۲۶ و ۱۳ درجه سانتی گراد پیش‌بینی می‌شود. همچنین تهران در روز شنبه (۲۲ اردیبهشت) کمی ابری، در بعدازظهر افزایش ابر، در بعضی ساعات رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد با بیشترین و کمترین دمای ۲۳ و ۱۲ درجه سانتی گراد خواهد بود.

اشتراک:

نظرات بسته اند