شرایط جدید دریافت طرح ترافیک سال 97

0

مالکان خودروهای سواری که قصد دارند در سال جدید برای طرح ترافیک سال 97، اقدام به دریافت آرم نمایند، لازم است شرایط جدیدی که برای دریافت طرح ترافیک سال 97 در نظر گرفته شده، را مطالعه نمایند.

به گفته ی مدیر عامل ستاد معاینه ی فنی خودروهای تهران، در سال جدید خودروهایی می توانند نسبت به دریافت آرم طرح ترافیک تقاضا دهند که دارای برگه ی معاینه فنی از یکی از مراکز پایتخت باشند.

مدیر عامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران، سید نواب حسینی توضیح داد: در این معاینه فنی آزمون آلایندگی در دو دور موتور (آرام – بالا )انجام می شود.

معاینه فنی شرط دریافت طرح ترافیک سال 97

معاینه فنی شرط دریافت طرح ترافیک سال 97

وی به لزوم دارا بودن برگه ی معاینه فنی برای دریافت طرح ترافیک سالیانه، ماهانه، هفتگی و یا روزانه در سال 1397 اشاره کرده و گفت: کلیه خودروهای متقاضی دریافت طرح ترافیک سالیانه و یا مدت دار( روزانه،هفتگی…) بایستی نسبت به اخذ معاینه فنی ویژه از یکی از مراکز شهر تهران به استثناء مراکزخاوران ، ابوذر، ایران خودرو، ایرتویا اقدام کنند.

حسینی ادامه داد: معاینه فنی ویژه تهران با معاینه فنی معمولی که در سطح کشور در حال انجام می باشد تنها در آزمون آلایندگی خودرو اختلاف دارد؛ بر اساس آخرین مصوبه شورایعالی محیط زیست که بحث تعیین حدود مجاز گازهای خروجی بر عهده آن سازمان می باشد آزمون آلایندگی خودرو بایستی در دو دور موتور آرام و بالا (2500دور در دقیقه) مورد اندازه گیری قرار گیرد که با عنایت به مردود شدن درصد بالایی از خودروها در این آزمون بر اساس حدود مجاز جدید توسط آن سازمان تصمیم سازی گردید که اعمال شرایط سخت گیرانه به صورت تدریجی لحاظ شودو در وهله اول خودروها تنها در دور آرام با سخت گیرانه کردن حدود مجاز گازها مورد ارزیابی قرار گیرند.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خاطر نشان ساخت: بحران آلودگی هوا در شهر تهران و بالا بودن میزان آلودگی در هسته مرکزی شهرو همچنین سهم 80 درصدی خودروها در تولید این آلودگی موجب شد به عنوان یکی از راهکارهای موثر در کاهش آلودگی هوا شرایط سخت گیرانه تری برای خودروهایی که قصد تردد در محدوده طرح ترافیک را دارند در شهر تهران وضع و اعمال شود . در همین راستا در شورای ترافیک شهر تهران و شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور مصوب شد که کلیه خودروهای متقاضی طرح ترافیک 97 دارای معاینه فنی ویژه تهران باشندو تنها خودروهایی با حداقل تولید آلایندگی در این محدوده تردد کنند.

به علاوه این مقام مسئول در خصوص خودروهایی که متقاضی دریافت طرح ترافیک بوده و از قبل دارای معاینه فنی معتبر می باشند، اظهار کرد: این خوروها نیز بایستی جهت دریافت معاینه فنی ویژه تهران نسبت به مراجعه مجدد به مراکز معاینه فنی شهر تهران و اخذ معاینه فنی جدید اقدام کنند.

اشتراک:

نظرات بسته اند