شارلوت سلطنتی، یک دسر فرانسوی

1

چنان چه مایلید تا از اهل خانه که روی صندلی غذاخوری خانه نشسته اند، یا یک دسر فرانسوی پذیرایی کنید، به شما پیشنهاد می کنیم این مطلب را دنبال کنید، چرا که قصد داریم تا با آموزش یک دسر قالبی فرانسوی، شما را در منزل خود، به فرانسه ببریم. انگار که تور فرانسه را خریداری کرده اید و درون یکی از کافه های آن، مشغول خوردن یک دسر فوق العاده اید! با ما همراه شوید.

شارلوت سلطنتی

یا دسر فوق العاده یک لایه کیک اسفنجی دارد و با نان های کره ای درست می شود و از انواع میوه ها و موس ها و کاسترد در آن استفاده می شود.

شارلوت سلطنتی ، دسر فرانسوی

شارلوت سلطنتی ، دسر فرانسوی

مواد لازم برای شارلوت سلطنتی :

زرده تخم مرغ   7 عدد
سفیده تخم مرغ    3 عدد
شکر    7 قاشق سوپخوری
خلال پسته    50 گرم
وانیل   1/4 قاشق چایخوری
کمپوت آناناس   به میزان لازم
خامه فرم گرفته   750 گرم
نان رولت  آماده   5 الی 6 بسته

طرز تهیه :

در ابتدا، نان رولن را آورده و برش زنید و درون قالب دلخواهتان به گونه ای قرار دهید که دیواره ی قالب را بپوشاند. سپس این قالب ها را درون فریزر قرار دهید تا نان ها خودشان را بگیرند.

حال زرده و سفید تخم مرغ را از هم جدا کنید. زرده را با 6 قاشق از شکر و وانیل بزنید تا مایعی کرم و سبک به دست آید.

بعد از این مرحله، سفیده های تخم مرغ را هم کمی بزنید تا فرم بگیرد. سپس یک قاشق سوپ خوری شکر را کم کم به سفیده اضافه کنید تا کاملاً فرم گرفته و سفید شود. حال آن را با خامه فرم گرفته مخلوط کنید.

اکنون زرده ی تخم مرغ را نیز به این مخلوط کنید و در آخر، آناناس خرده شده و خلال پسته را به آن بیفزایید و به آرامی با هم مخلوط کنید.

حال این مواد را درون قالب و روی نان رولت بریزید وبرای مدت 8 ساعت درون فریزر قرار دهید. سپس قالب را در ظرف مورد نظر خود برگردانید و چند دقیقه صبر کنید تا دسر شما از قالب خارج شود.

دسر فرانسوی شما آماده ی سرو است. لذت ببرید!

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. نسیم شعبانی در

    خیلی لذیذه ولی درست کردنش سخته اینارو باید بیرون میل کرد