شاخص آلودگی هوای تهران 180 شایعه یا واقعیت؟

0

به گزارش سی اس وب به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمد رستگاری معاون پایش و نظارت اداره کل محیط زیست استان تهران، با اشاره به ناسالم بودن کیفیت هوای تهران، در امروز، دوشنبه 28ام آذر ماه و توصیه به گروه های حساس برای ماندن در خانه و عدم تردد در خیابان ها، توضیحاتی را در خصوص شرایط بحرانی کلان شهرها و تعطیلی ادارات بابت افزایش آلودگی هوا داد.

وی به اخبار ضد و نقیضی که در خصوص رسیدن شاخص آلودگی هوا و ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون به 180 که در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود، اشاره کرده و گفت که این موضوع به هیچ عنوان صحت نداشته و اضافه کرد: چنین شایعاتی که در این ایام در سال‌های اخیر و حتی امسال مطرح شده کذب محض است.

آلودگی هوای تهران

آلودگی هوای تهران

وی متذکر شد: در سالهای اخیر و امسال در اثنای زمان آلودگی هوا اخبارهای کذب مبنی بر رسیدن شاخص‌ها به 180 منتشر شده که دروغی بیش نیست و دستگاه‌های اندازه‌گیری آلودگی هوا به‌طور کامل و در صحت اعداد واقعی را بدون هر گونه مشکلی اعلام می‌کنند.

معاون پایش و نظارت اداره کل محیط زیست استان تهران اظهار داشت: میانگین شاخصهای ذرات معلق امروز عصر به 146 رسید و بالاترین شاخصها با عدد 170 در منطقه 13 تهران بوده است.

وی هوای تهران را برای گروه های حساس گرفته از کودکان، تا افراد مسن و با بیماری های قلبی و عروقی کاملا ناسالم دانسته و از دیگر افراد نیست خواست که تا حد امکان از منزل بیرون نیامده و در شرایطی نیز که ناچار به خروج از منزل هستند، حتما زمان پیاده روی را کوتاه کرده و از ماسک های مناسب استفاده نمایند.

وی با بیان اینکه “اگر میانگین شاخص‌های ذرات معلق به بالاتر از عدد 300 برسد در شرایط بحران قرار می‌گیریم”، گفت: در صورت پدید آمدن این شرایط، فعالیت‌ها تعطیل خواهد شد و ادارات نیز بنابر تصمیمات دستگاه‌های ذی‌ربط تعطیل می‌شوند.

رستگاری خاطر نشان ساخت: حتی در صورت رسیدن اعداد بالاتر از 200 نیز تمهیداتی برای مردم در نظر گرفته می‌شود اما خوشبختانه به آن شرایط نرسیده‌ایم و امیدواریم با برنامه‌های پیش‌ِرو شاهد بهبود کیفیت هوای پایتخت و کلان‌شهرها باشیم.

اشتراک:

نظرات بسته اند