سوپ سیر اسپانیایی

1

سیر یکی از مواد مغذی است که پر است از خاصیت های مختلفی که برای بدن بسیار مفید است. حال ما به شما پیشنهاد می کنیم دراین فصل سرد سال، که درصد ابتلا به سرماخوردگی بیشتر می شود، بری اهل خانه سوپ سیر خوشمزه درست کنید و میز آشپزخانه را با این سوپ بیارایید.

اما سوپی که قصد آموزش آن را داریم، سوپی به سبک اسپانیایی هاست. پس با یک تیر چند نشان میزنید و یکی از آنها، نمایشی از آشپزی بین المللی شما خواهد بود.

سوپ سیر اسپانیایی

سوپ سیر اسپانیایی

مواد لازم:

روغن زیتون بکر    4 قاشق غذاخوری
سیر    یک بوته، پوست‌کنده
نان تست    4 ورقه
پاپریکا    4 قاشق غذاخوری
پودر زیره سبز   نصف قاشق چای‌خوری
تخم‌مرغ   4 عدد
جعفری ساطوری   2 قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاه   به میزان لازم

روش تهیه:

قبل از شروع کار، فر را در دمای 220 درجه ی سانتی گراد قرار دهید تا گرم شود. سپس روغن را درون قابلمه ای ریخته و روی شعله متوسط قرار دهید. سپس سیر های پوست کنده شده را درون قابلمه ریخته و سرخ کنید تا طلایی شوند. بعد آنها را از روغن گرفته و کنار بگذارید.

حال ورقه های نان را آورده و آن ها را در همان روغن سرخ کنید تا برشته شود و سپس از روغن بگیرید.

حال یک قاشق پایریکا درون روغن ریخته و برای چند ثانیه سرخ کنید. آب‌گوشت، زیره و باقی پاپریکا را در قابلمه بریزید، سیر را له کنید و در آب گوشت بریزید. نمک و فلفل را هم اندازه کنید و به مواد اضافه کنید و برای مدت 20 دقیقه بپزید.

حال ورقه های نان را خرد کنید و هر کدام را در یک کاسه ی نسوز بریزید. سپس روی آنها سوپ بریزید و در هر کاسه یک تخم مرغ بشکنید. این کاسه ها را برای مدت 7 الی 8 دقیقه در فر گذاشته و صبر کنید تا تخم مرغ ها خود را بگیرند. سپس کاسه ها را بیرون آورده و روی آنها جعفری بپاشید و همان لحظه سرو کنید.

اشتراک:

۱ دیدگاه