سقوط 20 درصدی قیمت بیت کوین

0

قیمت خرید و فروش بیت کوین چیزی نزدیک به 10 درصد کاهش داشته و این اتفاق پس از حبابی که در بازار قیمتی این ارز دیجیتال ایجاد شده بود، مثل یک شوک عمل کرد.

قیمت بیت کوین در هفته ی گذشته کمترین مقدار خود یعنی 15800 دلار را تجربه کرده و در قیاس با رکورد سه روز گذشته ی خود به سقوط 20 درصدی نزدیک شد.

نرخ بیت کوین در روز چهارشنبه با کاهش بیش از 10 درصدی معادل با یک پنجم ارزش پیشین خود گشت.

بیت کوین

بیت کوین

نقطه ی اوج بیت کوین

نقطه ی اوج بیت کوین جایی بود که پس از عرضه ی این ارز دیجیتال در بورس سیبوئه، سهام آن در بورس قوی سی ام ای نیز عرضه شده و این موضوع حباب قیمتی را تا 19.666 دلار بالا برد.

اما با گذشت چند روز، سقوط قیمتی آغاز شد.

یکی از محققان موسسه تحقیقاتی ان ال آی توکیو به نام ماکاتو ساکوما اظهار داشته است: لیست شدن دو نوع سهام بیت‌کوین در بورس‌های معتبر تجارت آن را برای نهادها و موسسات ساده‌تر کرده است. همچنین این سهام جدید امکان این را برای سرمایه‌گذاران فراهم کرده است که اوراق کوتاه مدت بیت‌کوین را خریداری کنند و از مزیت‌های بازی با پول خود در کوتاه‌مدت بهره‌مند شوند. چنین امکانی بدون سهام سیال وجود نداشت.

ماکوتو ساکوما، محقق موسسه تحقیقاتی ان‌ال‌آی، گفت: با در نظر گرفتن این که او دنبال کنندگان زیادی در توییتر دارد، توییت او می‌تواند بر تاجران ژاپنی تاثیر بگذارد و در نهایت باعث حرکت بازار شود.

هشدار نسبت به خرید و فروش بیت کوین

تعداد زیادی از کارشناسان سیاست مالی در خصوص رشد بی سابقه ی نرخ بیت کوین و کاذب بودن آن هشدار داده و پیش بینی کرده اند که به خصوص در حال حاضر سرمایه گذاری در این حوزه کاملا پرریسک بوده و هیچ اعتباری به نتیجه بخشی آن وجود ندارد.

بانک های مرکزی بسیاری از کشورها که بیت کوین جولان زیادی در آن ها دارد، نیز از احتمال زیاد سقوط در سراشیبی قیمت بیت کوین داده اند.

همین طور سرویس نظارت مالی کشور کره ی جنوبی نیز سه شنبه ی گذشته چنین اعلام کرد که: بیت‌کوین یا سایر ارزهای دیجیتال را به هیچ‌وجه ارز به حساب نمی‌آورد.

به علاوه وزیر مالی ژاپن نیز بیت کوین را به هیچ وجه رسمی نشناخته و نسبت به بی اعتباری این ارز دیجیتال اعلام موضع نمود.

اشتراک:

نظرات بسته اند