سقوط قیمت بیت کوین همچنان ادامه دارد؟

1

قیمت بیت کوین در ماه اخیر سقوط داشت ،اما سال 2017 را با بیش از 1400 درصد سود به پایان برد. اما به گفته ی سردبیر و ناشر گارتمن‌لتر، در برنامه «همین حالا با سهام» شبکه سی‌ان‌بی‌سی به بدبینی ود در ارتباط با ارزش بیت کوین ادامه داد و معتقد است که این سقوط همچنان با بیت کوین همراه خواهد بود.

 

سقوط قیمت بیت کوین همچنان ادامه دارد؟

سقوط قیمت بیت کوین همچنان ادامه دارد؟

گارتمن در این رابطه  گفت: من کاملا به سقوط بیت‌کوین معتقدم. من فکر می‌کنم این یکی از احمقانه‌ترین ایده‌هاییست که در چندین سال اخیر دیده‌ایم و باید آن را کاملا از تکنولوژی هوشمندانه بلاک‌چین متمایز دانست. او با کنایه به قضیه حبابی شدن قیمت پیاز گل لاله که نزدیک به ۴۰۰ سال پیش در هلند مردم را دچار جنون خرید کرد گفت: بیت‌کوین باعث شده است که تب خرید پیاز گل لاله در قرن ۱۷ هلند، به نظر ما یک بازار آرام و خوش‌رفتار بیاید.

در آن زمان قیمت پیاز گل لاله پس از این که به اوج بی‌نظیری رسید به یکباره به شدت سقوط کرد. از آن پس از این پدیده به عنوان مترادفی برای حبابی شدن بازار استفاده شده است؛ مانند حباب سهام دات‌کام در دهه ۹۰، و قیمت مسکن قبل از بحران مالی ۲۰۰۸.

گارتمن به سی‌ان‌بی‌سی گفت: بیت‌کوین، نه تنها تمام کسانی که به آن مرتبط هستند را با خود خواهد سوزاند بلکه با سقوط خود باعث هجوم به بازار طلا و نا متوازن شدن آن می‌شود.

او  هچنین گفت: وقتی بیت‌کوین سقوط کند، که حتما می‌کند، قیمت آن کمتر از ۵۰۰۰ دلار می‌شود. حال ممکن است این اتفاق ظرف هفته آینده، اوایل سال جدید یا ۶ ماه دیگر بی‌افتد، اما وقوع آن حتمی است؛ و در این لحظه است که ما شاهد آن خواهیم بود که پولی که از طلا بیرون کشیده شد و در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری شد بار دیگر با شتاب به سوی طلا باز می‌گردد.

این در حالیست که هفته ی گذشته بیت کوین بیش از 6 رصد سقوط کرد و آخرین سقوط بزرگ آن به علت اقدامات احتمالی کره‌جنوبی برای محدودیت و ممنوعیت ارز دیجیتال، صورت گرفت.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. پیاز گل لاله دقیقا چیه؟ الان می گن انگلستان نیز در سال 2018 میلادی می خواد ارز دیجیتال خودش رو البته با پشتوانه داشته باشه.