سرشماری سراسری نفوذ فناوری اطلاعات و ارتباطات از 29 آبان

5

پس از سرشماری نفوذ و مسکن حالا خبر از سرشماری سراسری نفوذ فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور به گوش می رسد.

آنچه مسلم است خانواده های ایرانی سالهاست که با فناوری اطلاعات آشنا شده اند و امروزه زندگی بسیاری از آنها تحت تاثیر آن قرار گرفته است. در این راستا قرار است سرشماری سراسری از وضعیت نفوذ فناوری اطلاعات و ارتباطات در خانوار ایرانی صورت بگیرد که از روز ۲۹ آبان ماه در سراسر کشور آغاز می شود.

فناوری اطلاعات و خانواده ها

فناوری اطلاعات و خانواده ها

به گزارش سی اس وب به نقل از خبرگزاری مهر، پنجمین دوره ی آمارگیری از وضعیت دسترسی خانوار ایرانی و استفاده ی افراد از فناوری اطلاعات و ارتباطات از ۲۹ آبان ماه جاری به مدت یک ماه و در سراسر کشور انجام می شود.
این طرح توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران با همکاری مرکز آمار ایران عملیاتی می شود و طی آن در خصوص نفوذ فناوری اطلاعات و ارتباطات در خانه ها، میزان دسترسی ابزارهای فناوری اطلاعات، سواد مرتبط با این فناوری و نیز وضعیت نفوذ اینترنت، کامپیوتر و سایر سرویسهای فناوری اطلاعات در خانواده ها سرشماری و بررسی به عمل خواهد آمد.

بنا به همین گزارش پنجمین دوره ی سرشماری از دسترسی خانواده های ایرانی به ابزارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات برمبنای اجرای پروژه ی نظام پایش شاخصهای ICT کشور اجرایی می شود.
پیشتر مرتضی براری، معاون وزیر ارتباطات، گفته بود: شروع این طرح در سال ۹۶ صورت می گیرد و امیدواریم در ابتدای سال ۹۷ نتایج حاصل از اجرای آن، استخراج شود.

براری افزود: با توجه به تکلیف تعیین شده در قانون برنامه ی پنجم مبنی بر دستیابی به سهم ۲ درصدی فناوری اطلاعات در تولید ناخالص ملی ، وزارت ارتباطات با همکاری مرکز آمار ایران نسبت به شناسایی وضعیت و تعیین سهم صنعت IT  برای سال ۱۳۹۱ اقدام کرد که در نتیجه سهم صنعت IT  در تولید ناخالص داخلی در این سال معادل نیم درصد محاسبه شد. همچنین نتایج این طرح، در تدوین برنامه ی ششم توسعه مورد استفاده قرار گرفت.
ایشان گفت: هم اکنون نیز برای تعیین سهم IT از تولید ناخالص داخلی و نیز نفوذ این فناوری در میان خانوار، پروژه‌ ی مشابه سال ۱۳۹۱ را با همکاری مرکز آمار ایران در دستور کار قرار دادیم که نتایج حاصله حداکثر تا خرداد ماه ۱۳۹۷ مشخص و اطلاعات مربوطه در اختیار مراجع ذیربط قرار خواهد گرفت.

اشتراک:

5 دیدگاه

  1. چقدر جالبه.. قبلا هم این طرح سرشماری انجام شده بوده یا اولین بار هستش؟

  2. فک کنم سیستمشون با این سرشماری هنگ کنه از بس سر ایرانیا تو گوشی موبایله

  3. این که هر کس چقدر اینرتنت مصرف می کنه و خانوارها چقدر به دنیای نت وابسته هستن فکر کنم

  4. محبوبه فولادیان در

    خدا کنه دم خونه ی ما نیان. چون اینجا همه از صبح تا شب توی تلگرام و اینستاگرام هستن