سرانجام رجیستری برای برندهای سامسونگ و هواوی

0

زمان رجیستری گوشی های سامسونگ و هواوی در واقع مهم ترین بخش اجرای طرح رجیستری بوده و می توان گفت که تا زمانی که این برندها وارد طرح رجیستری نشوند، این طرح به درستی اجرا نشده است.

در حقیقت با در نظر گرفتن سهم 70 درصدی برندهای سامسونگ و هواوی در بازار موبایل ایران، نیز بدون ورود این برندها در رجیستری نیمه ی بیشتر این طرح بیکار مانده است.

اما رئیس انجمن وارد کنندگان گوشی های تلفن همراه کشور، محمود صفار در این خصوص گفته است: تا زمانی که این دو برند زیرپوشش طرح رجیستری نروند، عملا ۷۰ درصد از طرح بزرگ رجیستری بلاتکلیف می ماند.

وی اضافه کرد: که بر اساس قولی که گرفته ایم قرار شده تا پایان اسفندماه امسال، گوشی های سامسونگ و هواوی هم مشمول اجرای طرح رجیستری شوند.

صفار با اشاره به تاخیری که در ورود این برندها در طرح رجیستری رخ داده، اظهار داشت: علت این مساله یکسری مسائل و مشکلات فنی است که البته براساس قولی که ما گرفته ایم قرار شده است تا پایان اسفندماه امسال (۱۳۹۶) این گوشی ها هم مشمول رجیستری خواهند شد. انجمن واردکنندگان تلفن همراه بیش از دو سال است که پیگیر اجرای طرح رجیستری است.

سامسونگ و هواوی در رجیستری

سامسونگ و هواوی در رجیستری

رییس انجمن واردکنندگان گوشی های تلفن عنوان ساخت: منفعت اعمال رجیستری در وهله اول نصیب مصرف کنندگان می شود چراکه بعد از اجرای این طرح خدمات پس از فروش گوشی های موبایل تقویت خواهد شد و همچنین برخی از کالاهایی که به صورت قاچاق وارد می شوند، به دلایل مختلف برروی سلامت مردم هم اثر منفی می گذارد، چرا که کالاهای قاچاق بعضا تست های لازم را نگذرانده اند.

وی به حجم بالای قاچاق تلفن های همراه و آسیب هایی که از این جهت به اقتصاد کشور وارد می شود اشاره کرده و اضافه کرد: درآمدی که از این مجرا نصیب دولت می شود، در طول سال شاید به اندازه بودجه کامل یک وزارتخانه باشد که دولت با آن می تواند برای امور مختلف خود برنامه ریزی کند.

همین طور این مسئول درباره ی افزایش قیمت تلفن های همراه گفت: این گرانی ربطی به رجیستری ندارد بلکه گوشی های تلفن همراه از نرخ ارز تاثیر می گیرند که با توجه به افزایش قیمت دلار در روزهای اخیر قیمت گوشی های همراه هم از آن تاثیر گرفته است.

وی تاکید کرد: ما خودمان البته کنترل های لازم را انجام می دهیم تا رجیستری باعث افزایش قیمت نشود، اما باید پذیرفت که به خاطر تبادل این کالا با ارز قیمت آن مستقیما از قیمت ارز تاثیر می پذیرد.

همچنین رییس انجمن واردکنندگان گوشی های تلفن همراه کشور در پاسخ به شائبه ی احتکار گوشی های موبایل گفت : ماهیت تکنولوژی و به تبع آن گوشی های تلفن همراه به این شکل است که به طور مداوم در حال ارتقاء و به روزرسانی هستند و روز به روز مدل های جدیدتر هر برند وارد بازار می شود که همین خاصیت باعث می شود تا نتوان موبایل ها را برای مدت طولانی در انبارها نگهداری کرد.

اشتراک:

نظرات بسته اند