ساندویچ سوسیس؛ خطرناکترین فست فود دنیا !

0

همه از مضر بودن فست فودها آگاهیم اما برخی فست فودها نسبت به بقیه زیانآورترند. تا جایی که محققان خطرناکترین فست فود دنیا را هم شناسایی کرده اند.

بیشتر بخوانید: آموزش راه اندازی فست فود

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که خطرناکترین فست فود دنیا کدام است؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است به نظر کارشناسان بسنده کنیم که معتقدند ساندویچ سوسیس خطرناکترین غذای فست فودی است.

میزان نمک بالای موجود در سوسیس حتی از چیز برگر و چیپس سیب زمینی هم بیشتر است و می‌تواند سبب ابتلای افراد به بیماری‌های مختلف ازجمله بالا رفتن فشارخون، نارسایی کلیه، سکته مغزی و حمله قلبی، چاقی و حبس شدن آب دربدن شود.

از آنجایی که یکی از بیماری هایی که بسیار در جهان شیوع دارد فشار خون بالا است و نمک هم برای این بیماری مانند سم است. در واقع مسبب اصلی این بیماری مصرف بیش از حد نمک است.

خطرناکترین فست فود دنیا

خطرناکترین فست فود دنیا

میزان نمک استاندارد برای مصرف روزانه کمتر از ۶ گرم توصیه شده است، اما یک ساندویچ سوسیس دارای مقدار بسیار فراوانی نمک است و مصرف آن به همراه سیب زمینی سرخ کرده، سس و خیارشور که هرکدام دارای نمک هستند می‌تواند فرد را در معرض ابتلا به بیماری فشارخون بالا قراردهد.

انگلیسی ها بیش از ملت دیگری به خوردن فست فود به ویژه سوسیس علاقه دارند. به طوری که آمار‌ها نشان می‌دهند هرساله بیش از ۱۷۵ هزار تن سوسیس دراین کشور مصرف می‌شود.

کارشناسان به افراد توصیه می‌کنند برای حفظ سلامت از خوراک‌های خانگی استفاده کنند و درکنار مصرف خوراکی‌های سالم (پخته، کبابی یا آب‌پز)، میوه و سبزی‌های تازه مصرف کنند تا سلامت بمانند.

اشتراک:

نظرات بسته اند