سال 1396 و 2600 زمین لرزه در استان کرمان

0

سید مصطفی آیت اللهی موسوی، معاون عمرانی و فنی استاندارد کرمان، به عدد خیره کننده ی 2600 زمین لرزه در استان کرمان که از ابتدای امسال به وقوع پیوسته اند اشاره کرده و اظهار داشت: به دنبال آن هستیم که چنان چه ساختمان های در سطح استان امکان بیمه شدن آن ها وجود دارد، بیمه شوند.

2600 زلزله در استان کرمان

2600 زلزله در استان کرمان

وی در جلسه ای که با حضور رئیس کل بیمه مرکزی کشور، عبدالناصر همتی صورت پذیرفت، گفت: استان کرمان جزء بحرانی ترین استان های کشور به لحاظ وقوع زمین لرزه و حوادث طبیعی ست.

به گفته ی وی از ابتدای سال 1396، 2600 زمین لرزه در استان کرمان رخ داده اند. موسوی اضافه کرد: به‌دنبال آن هستیم که چنانچه ساختمان‌های در سطح استان امکان بیمه شدن آن‌ها وجود دارد، بیمه شوند.

معاون عمرانی و فنی استاندار کرمان توضیح داد: هم‌اکنون و پس از آواربرداری، تشکیل پرونده و روال قانونی، 12 واحد مسکونی در منطقه هجدک در مرحله نازک‌کاری قرار دارند.

همین طور در قسمتی دیگر از این گردهمایی نماینده ی مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی، شهباز حسن پور، با ذکر نکاتی سازنده در خصوص آبادانی استان کرمان و شهرستان های تابعه تاکید نمود: در بحث بیمه عقب‌ماندگی‌های تاریخی داریم.

وی حضور تنها 200 شعبه ی بیمه در کل استان کرمان را عملکرد ضعیف شرکت های بیمه در این استان ذکر کرده و با انتقاد از آن اظهار داشت: باید شعب بیمه بیش از این میزان باشد و امیدواریم اقدامات بسیار خوبی در سال آینده در این زمینه داشته باشیم.

به حساب این نماینده ی مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی، برای 15 هزار کرمانی یک شعبه ی بیمه در استان کرمان در نظر گرفته شده است. وی متذکر شد: باید پول‌هایی که از استان دریافت می‌شود در خود استان سرمایه‌گذاری شوند یا در بانک‌های استان سپرده شوند تا بخشی از عقب‌ماندگی های استان جبران شود.
منبع: ایسنا

اشتراک:

نظرات بسته اند