سالن تازه تاسیس ایرانیان, میزبان موسیقی پاپ فجر می شود

0

با نزدیک شدن به جشنواره ی موسیقی فجر، سالن داران در حال آماده سازی سالنهای کنسرت برای برگزاری این رویداد مهم هستند. از دکوراسیون و صندلی همایش گرفته تا سیستم آکوستیک سالن همگی در هرچه بهتر برگزار شدن این رویداد تاثیر گذار هستند. در این میان برخی سالنهای برگزاری جشنواره با حاشیه همراه شده اند.

یکی از سالنهای تازه تاسیس تهران با بیش از 1500 صندلی همایش، سالن همایشهای ایرانیان در ضلع غربی استادیوم آزادی است که در جشنواره ی سی و دوم موسیقی فجر قرار است میزبان اجراهای پاپ باشد.

اما این روزها  سالن همایش ایرانیان نه به خاطر برگزاری موسیقی پاپ جشنواره فجر، بلکه به دلیل انتشار خبر اجاره بهای نجومی اش خبرساز شده است. در این باره مجید پیرایش، مدیر سالن همایشهای ایرانیان، سکوت را شکسته و توضیحاتی را ارائه داده است.

سالن همایشهای ایرانیان تهران

سالن همایشهای ایرانیان تهران

به گزارش سی اس وب به نقل از ایلنا، مجید پیرایش در خصوص انتشار چنین اخباری عکس العمل نشان داده و برخی اخبار درباره ی رقم اجاره بهای واگذاری این سالن به جشنواره ی موسیقی فجر را بدون علم و آگاهی دانسته است.

به گفته ی پیرایش تمام قراردادها موجود است و مسئولین جشنواره در صورت تمایل می ‌توانند در این باره اظهار نظر کنند. ایشان شرایط حال حاضر را بسیار حساس دانسته و گفت: تمامی تلاشها معطوف میزبانی شایسته از جشنواره موسیقی فجر است.

در ادامه مجید پیرایش درباره ی پیش‌بینی‌ ها و تمهیدات سالن همایشهای ایرانیان برای میزبانی از این رویداد مهم هنری توضیحاتی ارائه داد. به گفته ی پیرایش سالن همایشهای ایرانیان یک بلک باکس دو هزار نفره برای کنسرتهای موسیقی است که به جرات می‌ توان آنرا تنها سالن تمام استاندارد کشور برای برگزاری کنسرتهای موسیقی دانست.

مدیر سالن همایشهای ایرانیان در ادامه یادآور شد که شهر تهران به شدت از کمبود سالنهای بالای ۱۵۰۰ نفر استاندارد برای برگزاری کنسرتهای با کیفیت رنج می‌برد. به گفته ی ایشان شهر لندن با ۹ میلیون نفر جمعیت ۱۷ سالن کنسرت دارد.

سالن همایشهای ایرانیان تهران

سالن همایشهای ایرانیان تهران

ایشان در ادامه به استاندارد فنی بالای سالن اشاره کرد و گفت: سالن ایرانیان استانداردهای فنی اجراها را بین سالنهای تهران جابجا خواهد کرد. پیرایش سالن ایرانیان را حاصل تجربه ی ۱۵ ساله ی خود در برگزاری مراسمهای مختلف در سالن‌های دیگر دانست که سعی داشته تمامی کمبود و مشکلات تهیه‌ کنندگان در سالنهای دیگر را از بعد فنی و اجرایی، پیش‌بینی کرده و راه حل مخصوص خودش را ارائه بدهد.

از جمله قابلیتهای این سالن می توان به چیدمان دقیق صندلی همایش و دید مناسب تمامی بینندگان، عمق کم سالن به نسبت سالنهای دیگر، سیستم صدابرداری nova آلمان، نورپردازی تمام دیجیتال، دسترسی راحت به پارکینگها، سوئیت مخصوص خواننده و نوازندگان اشاره کرد که تلاش شده در بهترین کیفیت و مطابق استانداردهای روز جهانی خدمات رسانی کنند.

پیرایش در آخر گفت: سالن همایشهای ایرانیان تنها سالن با ظرفیت بالای ۱۵۰۰ نفر بوده که با مدیریت بخش خصوصی قدم به عرصه رقابت گذاشته و الویت بندی سالن در آرامش و راحتی تهیه ‌کنندگان بدون در نظر گرفتن بروکراسیهای خاص بنا شده است. خدایی نکرده قصد اتهام به دیگر مدیران سالن‌ را نداشته و نداریم ولی در تلاشیم که با خدمات دهی مناسب سعی در بهبود شرایط حاکم و برخی انحصارها شویم. اهداف ما در کوتاه‌ مدت معرفی سالن به جامعه ی هنری و البته در بلندمدت کاهش هزینه‌ های سالنهای کنسرت به نفع و سود مخاطبان است.

اشتراک:

نظرات بسته اند