زمین لرزه ای به قدرت 5.9 ریشتر بوشهر را لرزاند

0

زمین لرزه ای به قدرت ۵.۹منطقه “کاکی” استان بوشهر را لرزاند . این زمین لرزه که در ساعت 11 و 4 دقیقه ی امروز رخ داد، در عمق 18 کیلومتری زمین اتفاق افتاد.

شاهین فتحی، معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: در پی زمین لرزه 5.9 ریشتری در منطقه کاکی که ساعت 11 و 4 دقیقه رخ داد ۴ تیم امدادی به محل حادثه اعزام شدند.
وی در خصوص میزان خسارت های احتمالی حادثه اظهارکرد: هنوز از میزان خسارات و تلفات احتمالی این حادثه گزارشی ارسال نشده است.

حسین درخشان، مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر از اعزام تیم‌های ارزیاب هلال احمر به منطقه “کاکی” بوشهر پس از زمین لرزه ۵.۹ ریشتری خبرداد.

وی افزود: بعد از زمین لرزه‌ای که پیش از این در منطقه “شنبه” استان بوشهر رخ داده بود، خانه‌های مسکونی در این مناطق بازسازی شده بود.

مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر از اعزام تیم‌های ارزیاب به محل وقوع زمین لرزه خبرداد و اظهارکرد: نیروهای ارزیاب هلال احمر برای بررسی خسارت‌های احتمالی راهی منطقه شده و به زودی اطلاعات این نیروها اعلام خواهد شد.

درخشان با تاکید بر اینکه به علت بازسازی منطقه کاکی احتمال کشته شدن افراد در پی زمین لرزه ۵.۹ ریشتری اندک است خاطرنشان کرد: خوشبختانه به این خاطر که منطقه کاکی پیش‌تر بازسازی و مقاوم سازی شده بعید است که زمین لرزه امروز خسارت جانی در پی داشته باشد.

اشتراک:

نظرات بسته اند