زمان خرید میز غذاخوری به این نکات توجه داشته باشید

1

تصورات بر این است که خرید میز فلزی برای غذا خوری چندان ایده جذاب و شیکی نیست از این رو همه به سراغ میز غذا خوری چوبی میروند. بد نیست بدانید میز فلزی بسیاری از ویژگی های یک میز غذا خوری خوب را دارد. تنها لوکس بودن معیار سنجش برای چنین کالایی نیست!

چند نکته در خرید میز غذاخوری

ــ وقتی روی صندلی، پشت میز می نشینید، بلندی میز باید تا قسمت زیرین قفسه سینه شما باشد و فاصله آرنج تا بدن نباید بیشتر از ۴۰ سانتی متر باشد، درغیر این صورت میز حالت استاندارد ندارد.

ــ فضای غذاخوری را اندازه بگیرید و سایز مناسب را برای میز و صندلی ها تعیین کنید. پهنای صندلی ها نباید کمتر از ۵۰ سانتی متر باشد زیرا در این صورت، نشستن افراد روی صندلی دشوار می شود.

ــ فضای در نظر گرفته شده بر روی سطح میز، باید به ازای هرفرد در میزهای چهار گوش ۷۰ سانتی متر و در میزهای گرد با بیضی ۷۵ سانتی متر باشد.

ــ صندلی های میز غذاخوری باید در قسمت نشیمن به صورت تشک دار باشند در غیر این صورت، میهمانان پس از چند دقیقه نشستن بر روی صندلی خسته می شوند، بنابراین حتما به دنبال صندلی های تشک دار برای میز غذاخوری خود باشید.

میز غذاخوری

میز غذاخوری

ــ اگر می خواهید میزی داشته باشید که سال های سال در مهمانی ها شما را همراهی کند، میزهای ساخته شده از چوب سخت مثل چوب ماهون، گردو، افرا، بلوط و ساج، را تهیه کنید. البته میزهایی از جنس چوب های صنعتی مثل ام دی اف و تخته چندلا نیز مناسب اند اما به اندازه چوب های سخت دوام ندارند.

ــ میزهای چوبی خیلی خوبند اما شیشه را هم دست کم نگیرید. مزیت میزهای شیشه ای آن است که می تواند با هر نوع دکوراسیون و ترکیب رنگی ترکیب خوبی داشته باشد و ازآنجایی که سطح براقی دارد، باعث روشن تر شدن فضا نیز می شود.

ــ میزی را انتخاب کنید که به راحتی قابل حمل باشد، اگر مستأجر هستید و مجبورید هرچند سال یک بار نقل مکان کنید، میزهای سنگین و بزرگ برایتان مشکل ساز خواهند بود.

ــ میزهایی با پایه های جداشونده بخرید، یا اگر به میزهای فلزی علاقه مندید می شود میزی چوبی با ویژگی های فلزی مثلاً پایه فلزی یا صندلی فلزی انتخاب کنید. البته پلاستیک هم گزینه مناسب و سبکی است؛ فقط حواستان به تغییر رنگ تدریجی آن باشد.

اشتراک:

۱ دیدگاه