رکوردهای سینمایی به کدام فیلم ها تعلق دارد؟

1

در میان تمام فیلم های سینمایی برخی از آن ها هستند که در سطح جهانی به شهرت رسیده و ملت های مختلف بارها و بارها به تماشای این فیلم ها نشسته و هر یک از ما علاقه مند هستیم که برای بار چندم این فیلم ها را تماشا کنیم.

فیلم های رکورددار جهان با کسب رکورد در عناوین مختلف توانسته اند در شمار مشهورترین فیلم های سینمایی قرار گرفته و برای همیشه در قلب های سینما دوستان باقی بمانند.

روزیاتو در مطلبی فیلم های رکورددار تاریخ سینما را لیست کرده که در اینجا به آن ها اشاره می کنیم.

بیشترین اسکارها به کدام فیلم ها تعلق دارد؟

فیلم هایی که در طول تاریخ سینما موفق به دریافت جایزه ی اسکار شده اند، همیشه در یادها باقی مانده و می توان آن ها را در شمار بهترین فیلم ها دانست. اما در این میان برخی از فیلم ها موفق به دریافت بیش از یک یا چندین جایزه ی اسکار شده و به نوعی ابرقهرمان دنیای سینما هستند.

رکورددارترین فیلم ها در زمینه ی دریافت اسکار از جمله فیلم های بن هور 1959، تایتانیک 1997، و نیز ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه 2003 هر یک با داشتن 11 جایزه ی اسکار رکورد دارترین در زمینه ی دریافت اسکار هستند.

فیلم های رکورددار جهان | تایتانیک

فیلم های رکورددار جهان | تایتانیک

رکورد پیش فروش بلیط قبل از اکران رسمی

فیلم هایی که در گیشه پیش فروش موفق عمل کرده، معمولا این موفقیت را مدیون تبلیغات و یا نام بزرگ بازیگرانی هستند که در آن ها ایفای نقش کرده اند.
در این زمینه هیچ فیلمی به اندازه انیمیشن پوکی مون: گیراتینا و جنگجوی آسمان Pokémon: Giratina and the Sky  Warrior  در سال ۲۰۰۸ موفق نبوده است که یازدهمین قسمت از مجموعه فیلم های پیکاچو بوده و توانست قبل از اکران رسمی بیش از ۲٫۳۸۴٫۱۹۸ بلیت را پیش فروش نماید.

فیلم های رکورددار جهان | پوکمون

فیلم های رکورددار جهان | پوکمون

رکورد گران قیمت ترین فیلم نامه

نسخه ای از فیلم نامه ی فیلم پدر خوانده The Godfather در سال 2005 به قیمت 312.800 دلار فروخته شده و این رکورد گران قیمت ترین فیلم نامه را به خود اختصاص داد.

فیلم های رکورددار جهان | پدر خوانده

فیلم های رکورددار جهان | پدر خوانده

رکورد گران قیمت ترین لباس در یک فیلم

لباسی که آودری هپبورن در فیلم صبحانه در تیفانی Breakfast at Tiffany’s به تن دارد، در یک حراجی به قیمت   924.374 دلار به فروش رسیده است.
لباس سیاه مشهوری که هپبورن در این فیلم پوشیده بود توسط هوبرت دی گیونچی طراحی شده و نقش زیادی در موفقیت و روزآمدی نقش هپبورن در فیلم داشت.

فیلم های رکورددار جهان

فیلم های رکورددار جهان

رکورد پرفروش ترین فیلم انیمیشن تاریخ سینما

انیمیشن منجمد Frozen با شخصیت محبوب السا توانست در سراسر جهان افراد بسیاری را گرفته از کودکان تا بزرگسالان شیفته ی خود سازد.
کارتون منجمد تا به امروز چیزی نزدیک به 1.274.234.980 دلار فروخته و این عدد انیمیشن Frozen را به پرفروش ترین انیمیشن تاریخ سینما تبدیل ساخته است.
قرار است قسمت دوم انیمیشن منجمد در سال 2018 میلادی اکران شده و باید منتظر ماند و دید آیا نسخه ی دوم قابلیت شکست رکورد نسخه ی اول فیلم انیمیشن Frozen را دارد یا خیر؟!

رکورددارترین فیلم های سینما | فروزن

رکورددارترین فیلم های سینما | فروزن

رکورد موفق ترین فرنچایز فیلم های ورزشی

در روزیاتو آمده؛ “فیلم های ژانر ورزشی ژانر شناخته شده ای به شمار آمده و وقتی یک فیلم در گیشه موفق عمل می کند باید مطمئن بود که فیلم های دیگری نیز در ادامه آن ساخته خواهند شد. اما تنها یک فیلم در این ژانر تاکنون توانسته دنباله های متعددی ساخته و همچنان رکورددار موفقیت در این ژانر باشد. ما داریم در مورد فیلم “راکی” (Rocky) صحبت می کنیم که فیلم “کرید” (Creed) جدیدترین دنباله ساخته شده از این فرانچایز است. جالب این که تا قبل از اکران فیلم “کرید” نیز سیلوستر استالونه توانسته بود ۱٫۲۵۱٫۳۷۲٫۴۹۱ دلار با فرانچایز راکی بدست آورد که آن را به پرفروش ترین فرانچایز ورزشی تمام دوران تبدیل می کند.”

فیلم های رکورددار تاریخ سینما

فیلم های رکورددار تاریخ سینما

رکورد بیشترین درآمد سالانه یک بازیگر

این واقعیت که ستاره های بسیاری در دنیای هالیوود متولد شده و تعداد زیادی از آن ها دستمزدهای فضایی و خارق العاده ای دارند. اما تعداد انگشت شماری هستند که درآمد غیرقابل تصوری داشته و رابرت داونی جونیور که در نقش تونی استاکر در فیلم های مرد آهنی را ایفا کرده، توانسته رکورددار بیشترین درآمد سالانه ی یک بازیگر سینما را به خود اختصاص دهد.
البته این مبلغ تنها بخشی از ثروت خالص ۲۲۰ میلیون دلاری وی به شمار می رود. اما به دست آوردن چنین مبلغ هنگفتی در طول یک سال اتفاقی باورنکردنی است.

رکورد بیشترین درآمد سالیانه ی یک بازیگر

رکورد بیشترین درآمد سالیانه ی یک بازیگر

رکورد کمترین زمان برای رسیدن به رکورد فروش یک میلیارد دلاری

زمانی که یک فیلم برای رسیدن به فروش یک میلیارد دلاری می باید طی کند نیز فاکتوری ست که در زمینه ی رکوردها می باید در نظر گرفته شده و جالب است بدانید که فیلم دنیای ژوراسیک Jurassic World این زمان را در مدت 13 روز طی کرد.
فیلم سریع و خشن 7 این فروش را طی 17 روز به دست آورده و انتقام جویان The Avengers نیز به همراه آواتار Avatar و هری پاتر و یادگاران مرگ: قسمت دوم  موفق شدند فروش یک میلیاردی را در عرض مدت 19 روز به دست بیاورد.

فیلم های رکورددار سینما

فیلم های رکورددار سینما

رکورد پرهزینه ترین فیلم

فیلم دزدان دریایی کارائیب: در انتهای دنیا Pirates of the Caribbean: at world’s end با هزینه ی ساخت 315 میلیون دلاری، عنوان پرهزینه ترین فیلم تاریخ سینما را به خود اختصاص داده است. بخش زیادی از هزینه های ساخت این فیلم بابت دستمزد سوپراستارهایی مانند جانی دپ، جفری راش، اورلاندو بلوم و کیران نایتلی و همچنین صحنه ها و دکورهای خیره کننده آن شد.

فیلم های رکورددار سینما | دزدان دریایی کارائیب

فیلم های رکورددار سینما | دزدان دریایی کارائیب

رکورد نخستین فیلم با 2 میلیارد فروش

در وب سایت روزیاتو در خصوص رکورد نخستین فیلم با 2 میلیارد فروش نوشته شده است: “اولین بودن در هر مقوله ای در هالیوود کار آسانی نیست. بارها اولین ها جای خود را به دیگران داده اند اما اولین بودن و شکستن رکوردی فراموش نشدنی حتی در دنیای هالیوود نیز غیرممکن نیست. این همان کاری است که فیلم «آواتار» ساخته جیمز کامرون انجام داده و به اولین فیلم تاریخ سینما تبدیل شد که فروش خود را به دو میلیارد دلار رساند. توجه داشته باشید: ۲ میلیارد دلار! جیمز کامرون همیشه پرفروش ترین فیلم های هالیوود را ساخته و هر بار با فیلمی جدید رکورد فیلم های قبلی خود را شکسته است. شاید فیلم بعدی او اولین فیلم ۳ میلیارد دلاری تاریخ سینما لقب بگیرد.”

فیلم های رکورددار سینما

فیلم های رکورددار سینما

رکورد بیشترین آمار مرگ در یک فیلم

فیلم ترسناک تابستان کشتار The Summer of Massacre که با کارگردانی جو کاسترو ساخته شده و زمان اکران آن به سال 2011 میلادی بازمی گردد، 155 کشته وجود دارد که توانسته این فیلم را رکورددار در این حوزه نماید.

رکورد بیشترین آمار مرگ در یک فیلم

رکورد بیشترین آمار مرگ در یک فیلم

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. زریوار در

    من تصورات دیگه ای داشتم . مثلا هیچ وقت فکر نمی کردم کخه از بین این همه کارتون فروزن رکورددار باشه. یا پوکمون.