بهترین روش های آب رسانی به پوست

0

یکی از رموز زیبایی، داشتن پوستی شفاف، صاف، جوان و با طراوت است. برای آنکه بتوانیم به این مهم دست پیدا کنیم، لازم است که از شر خشکی پوست رهایی پیدا کنیم و چاره ی کار این است که به سراغ آب رسان های پوستی ماند مرطوب کننده های صنعتی برویم. اما راه کارهای بهتر و طبیعی تری هم وجود دارند که می توانند پوست را مرطوب کنند و آب رسانی بهتری را صورت دهند. با ما باشید تا با بهترین روش های طبیعی آب رسانی به پوست آشنایی یابید.

چرا آب رسانی به پوست نیاز است؟

برای آنکه راه را برای آب رسانی پوست آسان کنید، لازم است تا با بهترین روش های آب رسانی پوست آشنا شوید، اما پیش از آن خوب است تا با اهمیت آب رسانی به پوست آشنا شوید. آب رسانی به پوست یکی از علل مقابله با خشکی پوست است. خشکی پوست، روند پیری و چین و چروک را تشدید می کند و سبب تحریک و ایجاد آکنه می شود.

به همین دلیل آب رسانی و رطوبت پوست می توان چین و چروک ها را کاهش داد و پوست جوان تری داشت.

 

روش های آب رسانی به پوست

روش های آب رسانی به پوست

حتما بخوانید: فرمول های شگفت انگیز برای زیبایی و جوانی 

روش های طبیعی آب رسانی به پوست

حتما می دانید برای آنکه پوستی شاداب و مرطوب داشته باشید، می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید که جایگزین های مناسبی برای مواد شیمیایی و صنعتی هستند. این ها همگی آب رسان های طبیعی محسوب می شوند.

نوشیدن آب فراموش نشود

یکی از راحت ترین راه ها و موثرترین راه ها، نوشیدن آب است. این روش یکی از بهترین روش های هیدراته کردن پوست محسوب می شود. کافیست آب مورد نیاز بدنتان را تامین کنید تا ضمن حفظ سلامت قلب، پوستی شاداب نیز داشته باشید.

میوه ها و سبزی های آب رسان مصرف کنید

گل کلم

یکی از خوراکی هایی که می توانید در رژیم غذایی خود بگنجانید و به آب رسانی به پوست خود کمک کنید، گل کلم است. گل کلم دارای کربوهیدات کم است و میزان آب زیادی دارد. با اضافه کردن این سبزی به رژیم غذایی خود، به شکل طبیعی به پوست خود آب برسانید.
هندوانه مصرف کنید
این میوه دارای 92 درصد آب دارد و دارای الکترولیت هایی مانند کلسیم، منیزیم، پتاسیم و سدیم است است. این میوه یکی از منشاهای آب رسانی به پوست است و با آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین C، بتاکاروتن beta-carotene و لیکوپن lycopene برای بدن و پوست بسیار مفید است.

 

روش های آب رسانی به پوست

روش های آب رسانی به پوست

گریپفروت

این میوه ی تلخ و شیرین که محصول تابستان است، دارای فیبر و آب زیاد است که می توانید با فرا رسیدن فصل تابستان، از آن برای جوان سازی پوست خود استفاده کنید.

خیار

خیار برای رفع تشنگی بسیار مناسب است، همچنین خیار خاصیت ضد التهابی و آب رسانی به پوست را دارد. همچنین شما می توانید خیار را لایه لایه کنید و آن را رو پوست خود قرار دهید تا شاهد نتیجه ی فوق العاده ی آن باشید.

توت فرنگی

توت فرنگی حاوی 92 درصد آب است و با داشتن آنتی اکسیدان های فراوان، برای جوانسازی و شادابی پوست بسیار مفید است.

عسل

عسل ضد باکتریایی و ضدقارچی دارد و می تواند پوست را تسکین دهد و عفونت ها را از بین ببرد. عسل را برای مدت 5 دقیقه روی پوست خشک قرار دهید و سپس پوست خود را با آب ولرم بشویید. این کار را برای چند روز انجام دهید تا شاهد تاثیرات چشم گیر آن باشید.

کدو تنبل

کدو تنبل یکی از بهترین خوراکی های آب رسان است که می تواند به هیدراته کردن پوست کمک شایانی کند. کافی است این خوراکی را در رژیم غذایی خود بگنجانید و یا از آن یک ماسک طبیعی بسازید و روی پوست خود بگذارید.

برای این کار کافی است کدو تنبل خام را رنده کنید و با سفیده ی تخم مرغ مخلوط کنید و سپس یک قاشق چای‌خوری روغن بادام شیرین و یک قاشق چای‌خوری آب گوجه‌فرنگی به آن اضافه کنید و برای مدت 5 دقیقه روی پوست خود قرار دهید و سپس به خوبی بشویید.

با این روش های طبیعی می توانید به راحتی پوستی جوان و شاداب داشته باشید و زیباتر جلوه کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند