روش هایی برای سفارش فست فود سالم تر!

0

از آنجایی که هزینه اولیه راه اندازی فست فود چندان بالا نیست در هر گوشه و کنار خیابان و محله فست فودی دایر شده و مشغول خدمت رسانی است. اگرچه خوردن اینگونه غذاها توصیه نمی شود اما همچنان جزو پر طرفدارترین ها هستند.

محققان همواره در مورد خوردن غذای فست فودی هشدار داده اند. برخی از آنها اینگونه غذاها را خطرناک می دانند اما عده ای خوردن فست فود را در صورت رعایت برخی موارد جایز می دانند.

اگر نتوانستید خود را قانع کنید که فست فود نخورید بهترن راهکار سالم سازی آنهاست. در ادامه راهکارهایی بیان می شود که صدمات ناشی از خوردن فست فود را کاهش میدهد. توجه داشته باشید با این راهکارها فست فود یک خوراکی مفید نمی شود!

ــ معمولا بسته های کمبو حجم زیادی از سیب زمینی سرخ شده و نوشابه دارند که پس از مصرف آن به میزان زیادی کالری دریافت می کنید. سعی کنید اینگونه بسته ها را دریافت نکنید.

ــ سعی کنید زمان سفارش غذای فست فودی اندازه معمولی را انتخاب کنید نه اندازه بزرگ. با انتخاب اندازه معمولی کالری کمتری وارد بدنتان می شود.

ــ سالاد هایی را انتخاب کنید که کالباس و حتی نودل ندارند زیرا نودل نشاسته دارد و وحشتناک پرکالری است و کالباس نیز از فراورده های گوشتی محسوب می شود و خوردن محدود آن مجاز است.

غذای فست فودی

غذای فست فودی

ــ می توانید به جای پیاز سرخ شده از ذرت بخار پز استفاده کنید. چرا که هم سیر کننده است و هم خیالتان راحت است سرخ نشده!

ــ در صورتی که تمایل دارید غذای تان را با سس میل کنید، به جای سس سفید از سس قرمز استفاده کنید و برای سالاد هم از گارسون آبلیمو و روغن زیتون بخواهید.

ــ یکی از نکته هایی که هنگام انتخاب مرغ سوخاری باید به آن توجه کنید این است که در روغن مخصوص سرخ کردنی آن هم نه برای چند بار، تهیه شده باشد. بنابر این سوخاری را در رستورانی بخورید که تقریبا به روش پخت آن ازنظر رعایت نکات بهداشتی و سلامت اطمینان دارید.

ــ به سمت گزینه های سالم تر بروید . مثلا به جای پیتزاهای که انواع سوسیس و کالباس در آن ها به کار رفته است انواعی که با تکه های مرغ ، ماهی یا سبزی تهیه شده اند، سفارش دهید.

اشتراک:

نظرات بسته اند