روش جلب اعتماد مشتری توسط فریلنسر ها

1

اگر از فریلنسر های تازه کار هستید و هنوز نحوه گرفتن پروژه آنلاین را نمیدانید لازم است تا ابتدا روش جلب اعتماد مشتری را بیاموزید. داشتن چند مشتری که به شما اعتماد دارند همان چیزی است که ثابت می کند در این کار حرفه ای شده اید.

شاید سخت ترین بخش دورکاری موضوع یافتن مشتری و گرفتن پروژه باشد. گاهی افراد تازه وارد تا ماه ها موفق به کسب هیچ پروژه آنلاینی نمیشوند تا جایی که به کلی نا امید می شوند.

برای آنکه بتوانید پروژه بگیرید لازم است اعتماد مشتری را جلب کنید و برای اینکار بهتر است ادامه مطلب را بخوانید.

توصیه هایی برای جلب اعتماد مشتری

خودتان باشید
هر فردی در دنیا از تجارب ناخوشایندی در ارتباط با فروشندگان برخوردار است و بسیاری از افراد زمانی که در یک موقعیت خرید و فروش قرار می گیرند، به دلیل ترس از فریب خوردن، از این موقعیت فرار می کنند. بنابراین، به جای رفتار کردن و عمل کردن مانند یک فروشنده، سعی کنید مانند زمانی که یکی از همکاران خود را ملاقات می کنید، رفتار کنید.

در مورد افراد دیگر کنجکاو باشید
معمولا افراد به کسانی توجه می کنند، که به آنها علاقه نشان دهند. داشتن حس کنجکاوی نسبت به افراد به عنوان یکی از عوامل حیاتی در ایجاد رابطه محسوب می شود. ایجاد کشش دائمی در دیگران نسبت به خود، فرصت یاد گرفتن چیزهای جدید و ایجاد روابط جدید را در اختیار شما قرار می دهد.

ثابت قدم باشید
توانایی یک مشتری برای اعتماد به شما بستگی به این مسئله دارد که شما بتوانید به مشتری خود نشان دهید که رفتار شما در طول زمان، پایدار و ماندگار باقی می ماند. زمانی که یک مشتری بتواند به پیش بینی رفتار شما بپردازد، احتمال بیشتری دارد که به شما اعتماد کند.

جلب اعتماد مشتری

جلب اعتماد مشتری

از ذهنی باز برخوردار باشید
اگر شما مطلقا مشتری خود را متقاعد کنید که به محصول شما احتیاج دارد، در این صورت او احساس می کند که شما از ذهنی بسته برخوردارید. در عوض، اگر مشتری به این نکته اشاره کرد که در جای دیگر از خدمات بهتری برخوردار می شود، با ذهنی باز با موضوع برخورد کنید. در مقابل، مشتری احساس می کند که شما واقعا، بهترین را برای او می خواهید.

حرفه ای باشید
مشتریان تمایل دارند به افرادی اعتماد کنند که در مورد آن چه که انجام می دهند جدی هستند، و تمایل دارند تا زمانی را به منظور دست یافتن به درک عمیق از حرفه ی خود اختصاص دهند. هر روز، زمان بیشتری را به منظور یادگیری بیشتر در مورد مشتریان خود، چالش ها و صنعت مدنظر آنها اختصاص دهید.

صداقت و یکپارچگی واقعی خود را نشان دهید
موضع خود را حفظ کنید، حتی اگر برای مشتری شما یا تجارت شما محبوب نباشد. لازم نیست متخاصمانه رفتار کنید، اما از این توانایی برخوردار باشید تا بر اساس آن چه که می دانید درست است تصمیم بگیرید. و نکته ی مهم دیگر این که: هیچ وقت برای آن چه که نمی توانید انجام دهید، قول ندهید.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. کیفیت کار و قیمت ارزان در ابتدای گرفتن پروژه ها و زمانی که کم تجربه هستیم می تونه موثر باشه. کارفرما رو تشویق می کنه. البته قیمت خیلی ارزون هم می تونه نشونه بی تجربگی باشه!