چطور دسر کرم نسکافه تهیه کنیم؟

0

زمانی که به کافی شاپ مراجعه می کنیم، غالبا میل داریم که همراه با نوشیدنی های گرم کافه، یک دسر یا کیک شکلاتی و نسکافه ای نیز سفارش دهیم. در کافی شاپ به وسیله ی تجهیزات کافی شاپی مدرن تهیه کردن انواع دسرها، نوشیدنی ها، کیک ها و … بسیار آسان تر خواهد بود. اما زمانی که بخواهیم هر یک از این خوردنی ها را در آشپزخانه ی منزل تهیه نماییم، ماجرا کمی متفاوت می شود.

در این مطلب قصد داریم یکی از محبوب ترین دسرهای کافی شاپی خوشمزه را که علاقه مندان زیادی دارد، معرفی نموده و روش تهیه ی آن را توضیح دهیم.

مواد لازم برای تهیه دسر کرم نسکافه

4 پیمانه شیر
1 پیمانه خامه ی صبحانه
12 قاشق غذاخوری شکر
4 قاشق پودر ژلاتین
یک دوم پیمانه آب سرد
2 قاشق غذاخوری نسکافه

 

روش تهیه دسر کرم نسکافه

روش تهیه دسر کرم نسکافه

 

روش تهیه ی دسر کرم نسکافه

برای تهیه ی دسر کرم نسکافه پیش از هر قدمی باید یک ظرف مناسب انتخاب کرده و مواد اولیه یعنی شیر، شکر و نسکافه را در آن بریزید.

حالا این ظرف را که لازم است قابل حرارت دیدن باشد، روی حرارت ملایم شعله ی گاز قرار دهید. ما به هیچ وجه نمی خواهیم که مواد جوشیده یا به مرحله ی قل زدن برسند. بلکه تنها لازم است که مقداری گرمشان کرده تا شکرها ذوب شده و با شیر و نسکافه مخلوط شوند. شما می باید مرتبا این مخلوط را هم زده و کاری کنید تا به خوبی با یکدیگر مخلوط شوند.

پس از این که از آب شدن تمام شکرها اطمینان حاصل کردید و مواد به خوبی با هم آمیخته شدند. در یک ظرف دیگر ژلاتین را به آب سرد اضافه کرده و با فاصله روی حرارت خیلی ملایم می گذاریم تا ورقه های ژلاتین در آب حل شود.

سپس این ژلاتین را با مخلوط اولیه مان مخلوط می کنیم و می گذاریم تا حرارت آن از بین رفته و خنک شوند. پس از خنک شدن مواد می توانیم خامه را افزوده و بعد از آن زمان در قالب ریختن مواد می رسد.

شما باید مواد دسر را در قالب یا قالب های دلخواه خود که می تواند اشکال گوناگونی داشته باشد، ریخته و اجازه دهید برای چند ساعت در یخچال باقی بماند.

این دسر طعم بسیار خوبی دارد و مورد پسند همه ی اعضای خانواده که طعم نسکافه را دوست داشته باشند، قرار خواهد گرفت.

اشتراک:

نظرات بسته اند