روش تنظیم صحیح صندلی اداری

0

معمولا صندلی های اداری و کاری از چند جهت قابل تنظیم هستند و این امر بسیار کاربردی می باشد. برخلاف صندلی همایش یا سینما که برای چند ساعت بیشتر افراد روی آن نمی نشینند صندلی های اداری بسیار پر کاربردند و از این رو رعایت اصول ارگونومیک در آنها بسیار مهم است.

اگرچه انتخاب نوع پوشش کف در اغلب موارد با شما نیست و خرید میز هایی با قابلیت تنظیم نیز هزینه زیادی دارد، اما ناامید نباشید چراکه برای راحتی بیشتر، داشتن یک صندلی استاندارد و قابل تنظیم نیز کفایت می کند.

چگونه صندلی اداری را متناسب با قد خود تنظیم کنیم؟

تنظیم ارتفاع صندلی: اگر میز شما قابل تنظیم است، رو به روی صندلی ایستاده و ارتفاع آن را به گونه ای تنظیم کنید که قسمت نشیمن آن زیر کاسه زانو قرار گیرد.

سپس ارتفاع میز خود را به اندازه ای تغییر دهید که آرنج ها هنگام قرار دادن دست ها بر روی میز زاویه نزدیک به 90 درجه ایجاد کنند.

اگر امکان تنظیم میز وجود ندارد که غالبا این طور است نگران نباشید در بخش بعد برای شما توضیح داده ایم که چگونه تناسب میان صندلی و میز را ایجاد کنید.

تنظیم زاویه آرنج ها نسبت به میز: بر روی صندلی بنشینید و تا حدی که احساس راحتی می کنید به میز نزدیک شوید.

دستان خود را بر روی میز در حالتی که به آن عادت دارید، قرار دهید. اگر دستان شما بالاتر از آرنج قرار می گیرند، ارتفاع صندلی کم است و باید توسط اهرمی که معمولاً در سمت چپ شما قرار دارد، ارتفاع را افزایش دهید.

تنظیم ارتفاع صندلی اداری

تنظیم ارتفاع صندلی اداری

هنگام انتخاب یک صندلی اداری بد نیست به موارد زیر توجه کنید:

* کنترل هایی که موقعیت نشستن را آسان تر کند
* قابلیت تنظیم شیب و ارتفاع
* عدم ایجاد فشار در قسمت پشت ران و زانو
* لبه های جلو نشیمنگاه منحنی به سمت پایین
* پارچه غیرلغزنده با قابلیت تنفس برای جلوگیری از تعرق
* پایه پنج پر
* چرخ مناسب برای حرکت بر روی انواع کفپوش
* مکانیسم چرخشی
* دسته های قابل تنظیم به گونه ای که ساعد و بازوی شما به راحتی در حالت 90 درجه قرار گیرد

اشتراک:

نظرات بسته اند