در راه اندازی رستوران به استفاده از این رنگ ها دقت کنید

2

در پی راه اندازی رستوران باشید، حتما باید به دکوراسیون رستوران و رنگ آمیزی که قرار است درون آن به کار ببرید توجه کنید. اگر می خواهید که در راه اندازی رستوران خود موفق باشید، باید با بحث روانشناسی رنگ ها آشنا باشید.
روانشناسی رنگ ها می گوید که رنگ های مختلف بر احساسات، تصمیمات و خلق و خوی افراد تاثیر می گذارد. پس اگر رنگ مناسبی را در دکوراسیون رستوران به کار ببرید، می توانید مشتریان بیشتری را به خود جلب کنید.
واقعیت این است که امروز کسانی که قصد راه اندازی رستوران را دارند به این مبحث توجه زیادی دارند چرا که رنگ ها می توانند اشتهای افراد را کم یا زیاد کنند و در نهایت غذای بیشتری را به فروش برسانند.

تاثیر رنگ ها در دکوراسیون رستوران

برای آن که رستورانی مناسب را راه اندازی کنید می توانید از نقش رنگ های زیر کمک بگیرید:

 

دکوراسیون آبی رستوران

دکوراسیون آبی رستوران

آبی

رنگ آبی و بنفشی رنگ صلح و دوستی است و القا کننده ی حس اندوه و یا آب است. این رنگ بیشتر با آقایان سازگار است و این رنگ سرد می تواند محیط را بزرگ تر نشان دهد.
اما ترکیب رنگ آبی با رنگ های گرم می تواند در به وجود آوردن محیطی آرامش بخش بسیار مناسب باشد. اما اگر در رستوران از رنگ آبی یا بنفش استفاده شود، می تواند به کور شدن اشتهای افراد منجر شود. طی تحقیقاتی مشخص شده است که رنگ های آبی و بنفش یادآور کلمه ی سم در ناخودآگاه ذهن انسان هستند. بنابراین اگر می خواهید مشتریان زیادی داشته باشید که خرید زیادی هم از شما انجام دهند از رنگ آبی یا بنفش اجتناب کنید.

دکوراسیون زرد رستوران

دکوراسیون زرد رستوران

زرد

زرد نماد خورشید و است و حس شادی و انرژی بالا را به افراد منتقل می کند. همچنین زرد نمایانگر پیام ” احتیاز ” است و می تواند به راحتی نظر افراد را به خود جلب کند. استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون رستوران آن هم به شکل هایلایت، می تواند در رستوران جالب باشد اما سبب می شود که افراد زمان کمتری را در رستوران شما بمانند.
رنگ زرد تحریک کننده است و افراد در اتاق هایی که دیوار های زرد رنگ دارند حس جنب و جوش بیشتری دارند. برخی از فست فودی ها از رنگ زرد استفاده می کنند تا مشتریانسان به محض تحویل گرفتن غذایشان آن محل را ترک کنند تا مکان کافی برای مشتری های بعدی باشد.

دکوراسیون رستوران سبز

دکوراسیون رستوران سبز

سبز

سبز یک رنگ آرامش بخش است و می تواند دید را بیشتر کند. این رنگ، رنگ طبیعت است و در فضاهایی که به این رنگ هستند حس راحتی بیشتری را به افراد منتقل می کنند. رنگ کردن دیوار رستورانتان با رنگ سبز ایده ی خوبی به نظر می رسد.

اشتراک:

2 دیدگاه