رمان دوستش داشتم نوشته ی آنا گاوالدا

0

خانم آنا گاوالدا نویسنده ی معروف فرانسوی در نوشتن کتاب با زمینه ی عاطفی تبحر زیادی داشته و آثاری از او چون رمان “دوستش داشتم” و یا رمان “دوست داشتم کسی جایی منتظرم باشد” محبوبیت زیادی در میان رمان خوانان ایرانی و به طور کلی تمام دنیا پیدا کرده است.
در رمان دوستش داشتم با کلوئه آشنا می شویم که به تازگی شوهرش پی زن دیگری رفته و او را با دو فرزندشان تنها گذاشته است.
اگر به عقب بازگردیم کلوئه ی جوان را می بینیم که با آدرین (همسر از دست رفته) در صف انتظار خرید بلیط سینما آشنا شده اند. در این کتاب کلوئه را زنی فداکار و عاشق شوهرش می بینیم که برای حفظ زندگی زناشویی از هیچ کوشش و ایثاری فروگذار نکرده است.
اما در نهایت آدرین روزی ایستاده و به او می گوید که به دلیل دل باختگی به زن دیگری می باید او را ترک کرده و پی عشق خویش برود.
کلوئه همراه با فرزندانشان به منزل پدرشوهر خویش می رود تا برای باقی زندگی از وی کمک بگیرد. پدر شوهر که مردی درون گرا و ساکت است، آن ها را در خانه ای اسکان داده و طی مکالماتی طولانی سعی می کند اندوه کلوئه را کاهش داده و راه زندگی کردن پس از ضربه ی سنگینی که بر وی وارد شده را به او نشان دهد.
با خواندن این کتاب می توان آموخت که چطور در شرایط بحرانی خود را حفظ کرده و ستون های زندگی را سرجای خود نگاه داریم. این که روابط عاطفی می توانند تا چه حد آسیب پذیر بوده و در هر رابطه ی دو طرفه ای می باید همیشه حدی برای ایمن نگاه داشتن روح خود قائل باشیم.
با خواندن متن کامل کتاب بهتر می توانید به زوایایی از دنیای روابط انسانی و عاطفی که نویسنده میل به ترسیم آن ها داشته، پی ببرید.

اشتراک:

نظرات بسته اند