رسمی شدن بیت کوین در کشورها آلمان و فرانسه

0

سرانجام دولتمردان کشورهای اروپایی آلمان و فرانسه، تصمیم به رسمی و قانونمند کردن ارز دیجیتالی بیت کوین گرفتند.

این دو کشور در یک طرج مشترک و با مشورتی که با وزرای اقتصادی گروه جی 20 داشته اند به اجماع نظر رسیده و البته نتیجه ی نهایی شور خود را در تاریخ بیستم ماه مارس سال 2018 میلادی اعلام خواهند کرد.

علت اقدام مشترک دو کشور فرانسه و آلمان برای قانونمند کردن و به رسمیت شناختن بیت کوین در کشورهایشان، نگرانی ست که دولت های این دو کشور از افسارگسیختگی این ارز دیجیتال دارند.

قانونمند شدن بیت کوین در فرانسه و آلمان

قانونمند شدن بیت کوین در فرانسه و آلمان

وزیر دارایی فرانسه اظهار داشته است: این طرح پیشنهادی مشترک به همتاهای ما در گروه جی 20 ارائه خواهد شد.

همین طور وزیر دارایی آلمان گفته است: نسبت به شهروندان خود مسئولیت داریم که ریسک های مرتبط با ارزهای رمزنگار را برای آن ها تشریح کنیم و با اعمال قوانین مورد نیاز، ریسک ها را برای آن ها کاهش دهیم.

به واقع نیز به نظر می رسد، رسمیت بخشیدن به این ارز دیجیتال و آوردن آن در میدان قانون بسیار مفید تر از نادیده گرفتنش باشد. زیرا به هر صورت عده ای از مردم روی بیت کوین سرمایه گذاری کرده و در شرایطی که معاملاتی بر پایه ی این ارز دیجیتال صورت می گیرد، نادیده گرفتنش می تواند تبعات سنگین تری را برای جامعه و اقتصاد کشورها در پی داشته باشد.

به احتمال قوی در پشت سر کشورهای آلمان و فرانسه، از قاره ی اروپا کشورهای دیگری نیز از این قاره و یا حتی دیگر نقاط جهان فرمولی که این دو کشور در پیش گرفته را مطالعه کرده و به بازنویسی آن در سرزمین خود علاقه مند خواهند شد.

باید مقداری منتظر مانده و ببینیم تصمیم دولت های فرانسه و آلمان برای قانونمند کردن بیت کوین و معاملاتی که بر پایه ی آن شکل می گیرد، چه تاثیری روی بازار و قیمت این ارز دیجیتالی خواهد گذاشت.

اشتراک:

نظرات بسته اند