راه های شروع کسب و کار در شرایط دشوار اقتصادی

0

زمانی که شرایط اقتصادی در جامعه ای سخت و دشوار می شود, چه کار هایی بهتر است انجام دهیم؟

راه اندازی یک کسب و کار, عمل بسی دشوار است و در کشوری که در شرایط اقتصادی نا مساعدی قرار دارد, این کار سخت تر هم می شود. برخی از افراد با دریافت پروژه آنلاین این مشکل را رفع و رجوع می کنند. زمانی که بازار های اعتباری در تنگنا قرار می گیرد, تامین مالی بسیار سخت می شود. در درجه ی اول باید در نظر بگیرید که چه مقدار پول در دست دارید تا وارد کسب و کارتان کنید؟ چه مقداری باید اضافه کنید تا هزینه های عملیاتی شما جبران شود و چه عملی باید انجام بدهید تا به سود برسید.
اگر قصد دارید, کار آفرینی کنید, نکات زیر را در نظر داشته باشید تا بتوانید در شرایط اقتصادی بد و سخت کسب و کار موفق خود را راه اندازی کنید.

1. منابع مالی پیدا کنید, پیش از اینکه برای وام درخواست بدهید, به مشاوران حرفه ای مراجعه کنید تا طرح کسب و کار شما را بررسی کنند تا اطمینان حاصل نمایید که مسئله ی مهمی را از قلم نینداختید و فرضیات احتمالی شما دقیق می باشد.
علاوه بر آن که تامین مالی برای بنگاه جدید در نظر گرفتید, حتی اگر نتوانستید پیش بینی های درآمدی اولیه خودتان را محقق سازید, برنامه ای برای پشتیبان مالی, برای کسب و کار و برای امور مالی شخصی هم بچینید. همچنین می بایست ذخایر نقدی نیز داشته باشید تا یتوانید بین 6 تا 12 ماه برای پرداخت ضروری ترین بدهی هایتان نظیر اجاره, حق بیمه و … تامین باشید.
2. بازاریابی هوشمندانه: در مواقعی که اقتصاد در وضع ناهنجاری قرار دارد, شروع کسب و کاری جدید به نبوغ و خلاقیت بسیاری نیاز دارد. می بایست عناصر بازار یابی را در طرح کارتان بیشتر مورد اهمیت قرار دهید. باید مشخص نمایید که دقیقا چه چیزی می خواهید بفروشید؟ مشتریان هدف شما چه دسته افرادی هستند؟ محصولات خود و یا خدمات خود را به چه صورت قیمت گذاری می کنید؟ برانامه ی شما برای توسعه کسب و کار چیست؟
باید رقبایتان را شناسایی کنید و بدانید در کجا قرار گرفته اند؟ سپس برای به دست آورددن سهم بازار خودتان را متمایز نمایید. به طور مثال مرور کنید که رقیب های شما در کجا فعالیت ندارند؟ کدام مشتری های احتمالی را از دست داده اند؟ تلاش کنید بخش از دست رفته ی بازار را در دست بگیرید.
3. کوچک شروع کنید: تا می توانید انتظارات و هزینه های خود را کم کنید و زمانی که کسب و کارتان رونق گرفت, برای توسعه آن برنامه ریزی کنید. به طور مثال دقت کنید می توانید از محل کوچک تر و ارزان تر شروع کنید و یا فعلا دفتر فیزیکی نداشته باشید و مجازی فعالیت کنید؟ پیش از آن که نیرو های تمام وقت را استخدام نمایید, ببینید چه پست هایی باید پر شود و بررسی کنید ببینید, آیا می توانید از نیرو های موقت و یا نیمه وقت استفاده کنید و یا خیر؟
4. از تکنولوژی به نفع خودتان استفاده نمایید: بهتر است بدانید که تکنولوژی می تواند روش های بسیاری را برای پس انداز پول و افزایش سود در پیش پای شما عزیزان بگذارد. به طور مثال:
می توانید بازار کاری خودتان را از طریق فروش کانال های آنلاین نظیر تلگرام گسترش دهید.
می توانید به جای آن که تبلیغات چاپی انجام دهید و یا تبلیغات الکترونیکی گران صورت دهید, از بازار یابی ایمیلی و یا شبکه های اجتماعی استفاده نمایید.
حتی می توانید از وب سایت ها و روزنامه هایی که در اتباط با کارآفرینان و رهبران کسب و کار مطلب می نویسند هم کمک بگیرید.
می بایست وب سایت خودتان را بهینه سازی نمایید تا زمانی که مشتری درباره ی موضوع مشابهی در ارتباط با محصول شما جستجو می کند, شما جز اولین سایت ها در مرور گر باشید.
می توانید از ابزار های بازاریابی که مقرون به صرفه نیز هستند نظیر پادکست ها و یا وبینار ها را از طریق وب سایت خودتان تولید نمایید.
می توانید برنامه ی وفاداری مشتری آنلاین ایجاد نمایید تا در آن توصیه های پیشرفته ای در ارتباط با فروش و تخفیفات مطرح شده باشد.

پروژه

پروژه

5. شبکه و شبکه و شبکه: بهتر است تا جایی که می توانید با افراد فعال در جامعه ی خود که توانایی ارجاع دادن شما به مشتریان جدید را دارند در ارتباط باشید. این دسته از افراد نیز می توانند, در توسعه ی کسب و کار شما نقش مهمی را ایفا کنند.
6. راه هایی برای کاهش هزینه ها: اقتصاد ضعیف می تواند روش های خوبی که جهت پس انداز پول وجود دارد که مخفی نماید. اما همچنان ایده های خلاقانه ای وجود دارد تا بتوان هزینه های استارت آپ را به حداقل رساند.
می توانید مواد اولیه ی کسب و کارتان را از کسانی که در آستانه ی تعطیلی هستند و یا می خواهند موجودی کالای خود را کم کنند, تهیه نمایید.
با دیگر صاحبان کسب و کار تهاتر کنید, امکان اتحاد های کاری را مورد بررسی قرار دهید و با تجارت محصولات یا خدمات با کسب و کار های دیگر, هزینه ها را جبران نمایید.
در صورتی که نمی توانید برای مشاوره هزینه نمایید از منابع آنلاین که اطلاعات کافی حقوقی نیز دارند استفاده نمایید.

اشتراک:

نظرات بسته اند