چطور یک دفترکار خانگی داشته باشیم؟

0

اگر قرار است از این پس یکی از مشاغل کار در خانه را برای خود برگزیده و در منزل مشغول به کار شوید، حتما نیاز به یک دفترکار خانگی خواهید داشت.
بدون داشتن یک دفتر کار خانگی شما نخواهید توانست به راحتی به وظایف شغلی خود پرداخته و همه چیز میان کار و زندگی مختل می شود.

به خصوص اگر دورکاری شما به نحوی باشد که نیاز به تمرکز داشته باشید، مثلا اگر به عنوان یک متخصص طراحی سایت کار کنید و یا این که بخواهید فعالیت خود را در قالب نویسنده سایت ادامه دهید، نیازمند خواهید بود تا در منزلتان بخشی را به عنوان دفترکار درآورده و در نهایت آرامش به فریلنسینگ خود بپردازید.

اصول راه اندازی دفترکار خانگی

برای راه اندازی دفترکار خانگی پیش از هر چیزی نیازمند یک محوطه ی ولو کوچک در منزل هستید که بتوانید به این منظور از آن بهره برداری کنید.

اگر شما دو یا سه اتاق داشته باشید، شاید بتوانید یکی از آن ها را که احتمالا کوچکترینشان باشد، به عنوان دفترکار انتخاب کرده و با کمی تغییر دکوراسیون شرایط را برای شروع دوره ی کاری در منزل آماده سازید.

اما اگر اتاق خالی در منزل نداشته باشید که بتوانید از آن به عنوان دفترکار استفاده کنید، چه باید کرد؟

اصلا نگران نباشید، در کوچکترین منازل نیز ما می توانیم قسمتی را به محوطه ی کاری اختصاص داده و در واقع مرز بندی میان کار و زندگی داشته باشیم.
شما می توانید بخشی از آشپزخانه، سالن پذیرایی یا حتی هال را برای دفتر کار خود آماده کنید.

راه اندازی دفترکار خانگی

راه اندازی دفترکار خانگی

چه چیزهایی برای دفترکار خانگی لازم است؟

قدم به قدم با هم برای آماده سازی یک دفترکار خانگی پیش می رویم…

خرید میز و صندلی مناسب

برای راه اندازی دفترکار خانگی احتیاج به یک میز کار دارید. همین طور صندلی شما باید کاملا راحت و آسوده باشد. به همین دلیل اگر قرار است دست به خرید صندلی راحت بزنید، حتما به خاطر داشته باشید که بخش نشیمن و تکیه گاه آن نرم بوده و هنگام نشستن های طولانی مدت روی آن، خستگی زودرس به سراغتان نیاید.
در غیر اینصورت در کمترین زمانی دچار مشکلات کمر، گردن و مفاصل خواهید شد.
برای این منظور می توانید از برندهای معتبر استفاده کرده و حتما پس از بررسی ویژگی های صندلی و میز مورد نظرتان و اطمینان از این که مطابق با پیاده سازی استانداردها ساخته شده اند، نسبت به خریداری شان اقدام کنید.

 

راه اندازی دفترکار خانگی

راه اندازی دفترکار خانگی

نور کافی

حالا میز و صندلی آماده است، شما به نور کافی نیز نیاز خواهید داشت. اگر محلی که برای دفترکار خود در نظر گرفته اید، نور به اندازه ی کافی ندارد باید از یک چراغ مطالعه نیز بهره مند شوید. نورپردازی درست نیز در حفظ نشاط و جلوگیری از خستگی زودرس شما بسیار مهم است.

هوای کافی

سعی کنید میز کار خود را جایی قرار دهید تا هوای کافی وجود داشته باشد، مثلا نزدیک به پنجره ایده آل خواهد بود.

دور از رفت و آمد

سعی کنید میز کار خود را جایی بگذارید که در مسیر رفت و آمد اعضای خانواده تان نباشد. در صورتی که میز کار شما بیرون از اتاق مجزایی قرار گرفته و در مسیر رفت و آمد اعضای خانواده باشد، احتمالا مرتبا مجبور به صحبت کردن با دیگران می شوید و در تمرکز کاری تان وقفه می افتد.

روی میز کاری تان یک گلدان گل یا گیاه سبز بگذارید

برای این که روحیه ای خوب داشته باشید و کار کردن در ساعت های طولانی خسته تان نکند، می توانید از یک گلدان گل یا گیاه سبز طبیعی روی میزتان استفاده کنید. به این شکل طراوت و نشاط به شما لحظه به لحظه تزریق شده و انرژی مضاعفی به دست خواهید آورد.

هر روز میز کار خانگی تان را کاملا تمیز کنید

نظافت محیط کار همان قدر که در محیط های کار بیرونی اهمیت دارد، هنگام کار در خانه نیز بسیار مهم است. شما هر روز صبح پیش از آن که ساعت کاری تان را آغاز کنید، می باید نظافت و تمیزکاری کاملی روی میز و وسایل مربوط به کارتان انجام داده و با تازه کردن همه چیز و با انرژی بسیار شروع به انجام وظایفتان کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند