راهکارهای بازاریابی رستوران و فست فود

0

یکی از تفریحات ایرانی ها در سفر گردشگری شکم است و معمولا در سفر ولخرجی ایرانی ها گل می کند و دوست دارند انواع غذاها را بچشند. از این رو رستوران ها یا فست فودهایی که نزدیک جاذبه های گردشگری هستند رونق خوبی دارند و معمولا قیمت غذاهایشان هم بالاتر از مناطق دیگر شهر است. شاید دست و دلبازی مسافران مدیران فست فود و رستوران ها را وسوسه کرده تا قیمت بیشتر روی غذاهایشان بگذارند …

اگر رستورانی کنار جاذبه ای تفریحی یا تاریخی نباشد باز هم شانس مراجعه توریست ها را دارد به شرط آنکه اصولی تبیلغ کند تا حسابی به شهرت برسد. وقتی صحبت از غذای با کیفیت می شود کسی به تجهیزات کارکرده فست فود ارزان توجه نخواهد کرد آنجه که مهم است کیفیت غذا است که باید به کمک تبلیغات به گوش همه رساند.

بیشتر بخوانید: این مواد غذایی ناسالم را هرگز نخورید

وقتی مسافری وارد شهری می شود معمولا سراغ بهترین رستوران شهر را میگیرد پس شانساتان را با بهتر شدن بالا ببرید.

چند توصیه برای افزایش فروش رستوران و فست فود

ــ برای آنکه مسافران شهر کسب و کارتان را بشناسند به جز تبلیغات راه دیگری ندارید. بهتر است نام و نشانی رستوران را در میادین ورودی شهر، فرودگاه و ترمینال تبلیغ کنید برای این کار باید مجوزهای لازم را داشته باشید و نمی شود روی هر دیواری بنری چسباند. این کار باعث می شود تا مسافران شهرتان در همان لحظه ورود نام رستوران و فست فود شما را به خاطر بسپارند و زمانی که گرسنه شدند سراغ شما را از مردم محلی بگیرند.

غذای محلی

غذای محلی

ــ از سازمانهای گردشگری و فناوری روز کمک بگیرید تا رستوران و فست فود، را در نقشه گردشگری شهر ثبت کنید. در آژانس های مسافرتی یا فرودگاه معمولا نقشه ی شهر به مسافران داده می شود اگر نام و نشان کسب و کارتان در آنها ثبت شود یک خوش شانسی بزرگ است.

ــ نقشه های آنلاین گردشگری هم فرصت خوبی برای دیده شدن هستند. بیشتر مسافران از نقشه گوگل استفاده می کنند و گوگل ابزاری دارد که به کمک آن میتوانید نام و آدرس رستوران را در آن ثبت کنید. سعی کنید از فناوری نهایت استفاده را ببرید.

ــ معمولا هتل ها خودشان رستوران دارند اما آنچه که به اثبات رسیده است میهمانان هتل ترجیح می دهند غذای خود را در جایی خارج از هتل میل کنند و این خود فرصت خوبی است تا تبیلغات خود را در هتل ها انجام دهید.

هتلدارن در مقابل چنین تبلیغاتی واکنش نشان می دهند اما بهتر است از افرادی که در این کار ماهرند استفاده کنید، مثلا فردی که در نزدیکی هتل بایستد و کارت رستوران را بین مسافرین توزیع کند.

ــ خودتان را برای پذیرایی از مشتریهای با کلاس آماده کنید. فرض کنید کسی که رستوران شما را به هتل ترجیح داده در صورت مشاهده بی نظمی و کثیفی چه واکنشی دارد؟ آیا باز دیگر به سراغتان می آید یا آنکه فراری خواهد شد. معمولا مشتری ها در صورت رضایت برایتان تبلیغ رایگان می کنند و شما را به دوستان و آشنایان هم پیشنهاد می دهند.

نظافت و تمیز بودن رستوران بسیار مهم است فراموش نکنید که مشتری ها به جاهایی دقت می کنند که فکرتان نمیرسد. به هر حال شما دو تا چشم دارید و مشتری ها هزاران چشم هستند. انتظار نداشته باشید آنها هم اندازه شما ببیند.

مورد دیگر آنکه سرعت عملکرد کارکنان رستوران در سفارشگیری و تحویل غذا مهم است. در صورتی که مشتری زمان زیادی را برای آماده شدن غذا سپری کند نارضایتی در پی دارد.

گردشگری غذا در رستوران و فست فود

گردشگری غذا در رستوران و فست فود

ــ همیشه قیمت شکن بودن سرو صدا میکند و مثل صدای بمب در شهر می پیچد. اگر هدفتان فروش بیشتر باشد باید از خیر سود زیاد از هر پرس غذا بگذرید و استراتژی فروش بیشتر سود بیشتر را پیش بگیرید. منظقی هم فکر کنید وقتی هزاران مشتری در روز داشته باشید بهتر از آن است که مشتری کمی داشته باشید اما پول بیشتری از آنها بگیرید.

برای این کار باید یاد بگیرید که چطور علاوه بر حفظ کیفیت قیمت غذاها را پایین بیاورید. برخی از رستوران ها بهترین کیفیت را ارائه می دهند اما از حجم غذا به اندازه معقول میکاهند تا نه سیخ بسوزد و نه کباب!

ــ یکی از راهکارهای جذب توریست به رستوران سرو غذاهای محلی است. اصلا کسانی که راهی سفر می شوند برای همین است که با فرهنگ و غذاهای سایر نقاط آشنا شوند اگر قصدشان خوردن غذای ایتالیایی بود که به شهر شما نمی آمدند!
سرو غذاهای محلی می تواند سیل توریست ها را به سمت شما روان سازد فراموش نکنید بهترین آشپزهای محلی را برای پخت این نوع غذا استخدام کنید هر چه باشد نماینده دفاع از فرهنگ غذایی شهرتان هستید.

ــ در قیمت گذاری غذا ها هوشمندانه رفتار کنید و برای هر سطح اقتصادی چند نمونه غذا داشته باشید. اصولا همه افزادی که پیش شما می آسند پولدار نیستند. معمولا افراد با سطح مالی متوسط بیشترین طیف مشتری ها را تشکیل میدهند و همچنین برای باید برای افرادی که سطح مالی ضعیفتری هم دارند چند نوع غذا داشته باشید تا هیچ مشتری را نا امید نکنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند