راهنمای سفر با هواپیما

0

رزرو پرواز یکی از کارهای مرسوم برای سفر است. خصوصا در سفر های خارجی که مسیر دور است حتما باید از هواپیما برای سفر استفاده کرد. سفر هوایی با زمین کلی تفاوت دارد و میبایست نکاتی را زمان سفر با هواپیما رعایت کرد. قوانین سفر هوایی سفت و سخت تر هستند و می بایست بیشتر دقت کرد تا بدون هیچ مشکلی سفر کرد.

بلیت به نام خودتان باشد

زمان رزرو بلیت هواپیما مطمئن شوید به نام شناسنامه ای خودتان رزرو شده باشد در غیر این صورت به مشکل خواهید خورد. پسوند و پیشوند های نام شناسنامه ای خود را دقیق ثبت کنید. افرادی که دو اسمه هستند گاهی یادشان می رود نام شناسنامه ای خود را ثبت کنند باید به این موضوع توجه داشت.

بیشتر بخوانید: چطور خودرویمان را برای سفر آماده کنیم؟

سفر هوایی

سفر هوایی

مدارکتان را فراموش نکنید

در سفر های خارجی بیشتر از انچه که تصور می کنید به مدارک احتیاج پیدا خواهید کرد. بهتر است پیش از سفر کاملا مطمئن شوید که همه مدارکتان را برداشته اید. اگر حواس پرت هستید و سابقه گم کردن مدارک را دارید بهتر است یک کپی از هر مدرک را تهیه کنید و در جای دیگری از وسایلتان مخفی کنید تا در صورت گم شدن یک کپی از مدارک داشته باشید. قوانین در کشور های خارجی بسیار خشک تر از آنی هستند که تصورش می شود پس محکم کاری کنید.

جای لوازم الکترونیکی را مشخص کنید

به هم ریختگی چمدان امری عادی در سفر است و از اینکه در هر جایی بازرسی شوید قطعا بی حوصله خواهید شد. بهتر است در چمدانتان بخش بندی داشته باشید و جایگاه وسایل الکترونیکی از لباس ها را جدا کنید. گاهی لازم می شود تا همه این دستگاه ها را از چمدان خارج کنید. فراموش نکنید کارت های اعتباری را کنار گوشی موبایل یا مودم همراه نگذارید تا دچار مشکل نشوند.

چمدان خود را از بقیه جدا کنید

مسافران زمان تحویل گرفتن چمدان معمولا شتاب زده هستند و خستگی سفر آنها را سر به هوا می کند. تشابه چمدان ها باعث می شود بسیاری در یافتن چمدان خود دچار اشتباه شوند. از همان ابتدا که می خواهید چمدان سفر را انتخاب کنید بهتر است رنگی را انتخاب کنید که خاص باشد یا شکلی متفاوت داشته باشد. حتی چمدان های بسیار معمولی را هم می شود با بستن روبان رنگی از بقیه متمایز کرد.

کد فرودگاهتان را بدانید

این مورد از نکات سفر با هواپیما بسیار مهم می باشد. همیشه کد فرودگاه سه حرفی فرودگاه مقدصتان را حفظ کنید و مطمئن شوید که برچسب روی چمدانتان با آن کد همخوانی دارد. شهرهایی که دارای فرودگاه های چندگانه هستند می توانند در صورتی که مسافران نمی دانند به کدام فرودگاه می روند، مشکل ساز باشد. شما وقتی که کد فرودگاه مورد نظرتان را بدانید می توانید علاوه بر آن برچسبی که روی چمدانتان زده می شود را چک کنید زیرا مواقعی پیش آمده که برچسبی اشتباه روی آن خورده و چمدان به یک فرودگاه دیگر در همان مقصد رفته است.

از فروشگاه های فرودگاه خرید نکنید

معمولا خرید در لحظه آخر اشتباه بزرگی است و فروشگاه های موجود در فرودگاه گران فروشی می کنند. بهتر است پیش از آنکه به فرودگاه بروید همه وسایل مورد نیاز مخصوصا خوراکی ها را تهیه کنید تا مجبور نشوید خرید های گران قیمت انجام دهید.

اشیائی که می توان با خود حمل نمود

لیست اشیایی که مسافران میتوانند به عنوان بار دستی رایگان در داخل هواپیما حمل نمایند به شرح ذیل است: صندلی چرخدار بیمار، گهواره کوچک دستی و غذای کودک، یک دوربین شکاری و یک دوربین عکاسی، مقدار مناسبی مجله و یا کتاب، یک عدد کیف دستی زنانه، یک چتر و یا عصا، یک پالتو، شال و یا پتو.

پرواز

پرواز

انصراف از پرواز

اگر به هر دلیلی از سفر منصرف شدید یا برنامه پروزا به هم خورد بهتر است قوانین مندرج روی بلیت را بخوانید. در صورت نیاز میتوانید بلیت پرواز خود را لغو کنید.

نکات ایمنی در طول پرواز

در طول مدت پرواز به نکات و تذکرات ایمنی که توسط میهمانداران هواپیما بیان می گردد دقت نمایید و تنها در مورد درخواست های بسیار ضروری از میهمانداران کمک بخواهید.

پس از رسیدن به مقصد و هنگام برداشتن بار از روی نوار نقاله، شماره رسید متصل شده به بلیط را با نوار متصل شده روی چمدان مطابقت نمایید تا احیانا به دلیل شباهت، وسایل و بارهای متعلق به دیگران را برندارید.

نکاتی برای حفظ سلامتی

روش های ساده ای وجود دارند که می توانند کسالت و خستگی بوجود آمده به خصوص در پروازهای طولانی مدت را کاهش دهند و موجب بدست آوردن انرژی شود.

اشتراک:

نظرات بسته اند