راهنمای خرید میز چوبی

0

همان طور که می دانید, میز های گرد برای فضاهای کوچک بسیار مناسب می باشند. چیدن صندلی ها در کنار میز های گرد بسیار راحت تر از میز های دیگر است. به این ترتیب می توان صندلی های بیشتری را دو رآن جای داد. برای خرید بهترین میز چوبی باید تمامی جوانب را در نظر داشته باشید. به طور مثال میز های مستطیلی به علت وجود پایه ها و اضلاعشان از این انعطاف پذیری برخوردار نیستند.
توجه داشته باشید, هزینه ای که برای خرید میز پرداخت می کنید, اهمیت ندارد. تنها کاربردی بودن و زیبایی میز ها مورد اهمیت قرار می گیرد.

1. میز ناهار خوری محکم بخرید

در صورتی که می خواهید میز و صندلی داشته باشید که با وجود جشن ها و مهمانی ها و فرزندان بازیگوشتان مدت زیادی دام بیاورد, میز های چوبی از جنس گردو, افرا و بلوط از بهترین گزینه ها هستند. چوب های کامپوزیت نظیر چوب های چندلا و ام دی اف تا حدی مقاوم و مقرون به صرفه هستند ولی استقامت چوب های طبیعی را ندارند.

میز ناهار خوری

میز ناهار خوری

2. شکل میز را به صورتی انتخاب کنید که در هر فضایی گنجانده شود

همان طور که در بالا ذکر کردیم, میز های گرد برای فضاهای کوچکتر بسیار مناسب هستند. چیدن صندلی ها در گرداگرد میز گرد بسیار ساده است. در این شرایط حتی می توانید صندلی های بیشتری دو میز جای دهید. میز های مستطیلی به علت داشتن پایه ها و ضلع های موجود از این ویژگی برخوردار نیستند.

3. شیشه روی میز ناهار خوری

میز های شیشه ای همیشه طرفدارن خاص خود را داشته اند, چراکه با دکوراسیون های متفاوت هماهنگ می شوند. سطح براق میز های شیشه ای موجب بزرگ تر و روشن تر نشان دادن فضا می شود. شیشه هایی که امروزه در سطح میز ها استفاده می شود, نسبت به ضربه و خراش مقاومت بیشتری داشته و امن هستند. توجه داشته باشید که شیشه ها را می توانید در رنگ های متفاوت انتخاب نمایید.
همان طور که گفته شد میز های شیشه ای به دلیل آن که با هر فضایی هماهنگی پیدا می کنند از اهمیت و توجه خاصی برخوردارند. در صورتی که بخواهید جذابیت چوب و شیشه را در کنار هم حفظ کنید, می توانید روی سطح چوبی میز ناهار خوریتان از یک صفحه ی شیشه ای قرار دهید. این مسئله به حفظ صفحه ی چوبی میزتان کمک می کند. امر موجب می شود که برق خاصی به فضای خود ببخشید.

میز ناهار خوری

میز ناهار خوری

4. میز ناهارخوری سفید

اگر دوست دارید میز ناهارخوری تان در خانه بدرخشد و توجه ها را به خود جلب نماید, از گروه میز های سفید و کلاسیک خریداری کنید. رنگ سفید همیشه جذابیت خاص خود را داشته است و در فضای کلاسیک امروز قدرت خود را دارد. اگر جنس مرغوب و خوب بخرید, می توانید از تمیز شدن راحتش هم اطمینان حاصل کنید.

5. اجاره نشین ها این میز ها را بخرند

میز و صندلی خریداری کنید که جا به جایی آن آسان باشد. میز هایی که تکه های آن از هم جدا می شوند, بهترین انتخاب می باشند. توجه داشته باشید که سبکی و سنگینی آن را هم ملاک قرار دهید و جنس هایی خریداری کنید که به راحتی قابل حمل باشد.

اشتراک:

نظرات بسته اند