راهنمای خرید مبلمان اداری

0

اینکه چقدر تجربه داشته باشید و چقدر از مبلمان اداری سررشته داشته باشید در زمان خرید این تجهیزات بسیار به کارتان خواهد آمد، پیشنهاد می شود زمان خرید اینگونه تجهیزات چه برای اداره و چه برای منزل حتما از یک فرد ماهر کمک بگیرید حتی اگر هزینه ای هم بابات مشاوره پرداخت کنید باز هم ارزشمند است که بهترین کالا را خریداری کنید. انتخاب بهترین میز و صندلی مناسب ادارات از بین این همه تنوع کالا که در بازرا هست کار بسیار دشواری است.

در نگاه اول مبلمان اداری باید بسیار شیک و راحت باشند اما نباید از استحکام و کیفیت آنها قافل شد و آنرا فدای زیبایی کرد. بسیاری از تولیدکنددگان مبلمان بیشتر بر روی زیبایی آن کار می کنند و از کیفیت آن غافل می شوند و نتیجه کار این می شود که پس از مدت زمان کمی غیر قابل استفاده می شوند.

پیش از هرگونه اقدامی برای خرید بهترین میز و صندلی یا بهترین مبلمان اداری می بایست نیازتان را بشناسید و مشخث کنید برای چه کاری مورد نیاز است. وقتی که خوب نیاز را بشناسید بی شک آن چیزی را که به بهترین شکل نیاز را برآورده کند را خواهید یافت.

محلی که قرار است مبلمان درآن قرار گیرند نیز بسیار مهم است. کمترین و بیشترین فضایی را که قرار است به میز یا مبلمان اختصاص دهید را مشخص کنید تا گزینه های خرید را فیلتر کنید و بر اساس سایز بتوانید انتخاب هایتان را محدود تر کنید.

اینکه قرار است چه کسانی از این مبلمان استفاده کنند هم مهم است و باید پیش از خرید مشخص کرد. سمت و شغل افراد هم باید در نظر گرفته شود و حتی در رنگ بندی هم باید متناسب با شخصیت ها و دکوراسیون اتاق دقت داشت.

فراموش نکنید در ادارات فضایی که به صورت استاندارد برای هر فرد در نظر گرفته می شود ۶ متر مربع است در زمان خرید به این اندازه ها دقت داشته باشید.

زیبایی شناسی
زیبایی شناسی همان چیزی است که همان ابتدا هم به آن اشاره کردیم، استفاده از زیباترین مبلمان علاوه بر این که فضا را شیک و به دکوراتور کمک میکند تا به خوبی فضا را بیاراید سطح کاری اداره را هم مشخص میکند. به نظر شما دفتر کاری که در آن مبلمان زیبا و شیک به کار رفته اند با دفتری که چند صندلی پلاستیکی خشک و بی روح دارند یکی است؟

ترکیب بندی رنگ ها
رنگ مبلمان برای هر محل متناسب با حال و هوای آن باید انتخاب شود، بسته به دکور و سایر المان ها چون رنگ دیوار، نوع کسب و کار، میز و صندلی و حتی جنسیت کارمندان باید ترکیب رنگ ها را مورد توجه قرار داد.

مبلمان اداری

مبلمان اداری

بودجه مورد نظر
بهتر است بودجه ای که قرار است برای خرید مبلمان اداری اختصاص دهید هم مشخص کنید تا زمان خرید فروشنده کالاهایش را بر اساس بودجه پیشنهادی فیلتر بندی کنید. قرار نیست وقتتان را برای آشنایی با مبلمانی بگذارید که در نهایت از بودجه شما بسیار بالاتر است و قصد خرید آنرا ندارید.

اندازه و سایز
پیشتر هم اشاره شد که اندازه جایی را که قرار است مبلمان در آن قرار گیرند را مشخص کنید. بهتر است میلمان را طوری انتخاب کنید که در جابجایی هم راحت باشند و از درهای ورودی ساختمان بدون هیچ ضربه و آسیبی داخل شوند.

شکل و فضای موجود
شاید شما قصد داشته باشید که مبلمان را در گوشه ای از ساختمان که شکل خاصی دارد جای دهید باید این را زمان خرید مشخص کنید و با فروشنده در میان بگذارید.

عملکرد
عملکردی که قرار است مبلمان خریداری شده را مشخص کنید و پیش از خرید تست کنید. آیا قرار است زیاد مورد استفاده قرار گیرند و فقط برای زیبایی است؟ افرادی سنگین وزن روی آن مینشینند یا سبک وزن؟ هر چند وقت یک بار قرار است مبلمان شسته شوند؟ اصلا قابلیت شست وشو دارند یا نه؟ بهتر است که نوعی از مبلمان را انتخاب کنید که روکش قابل جدا شدن داشته باشند.

اشتراک:

نظرات بسته اند