راهنمایی های برای راه اندازی و شروع یک کافی شاپ- بخش دوم

0

راه اندازی و افتتاح کافی شاپ نیازمند زمینه ها و زیرساخت هایی است که بخشی از آن ها را در http://csweb.ir/%d8%b1%d8%a7%d9%87%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%87%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%b1%d8%a7%d9%87-%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%b4%d8%b1%d9%88%d8%b9/ مطرح کردیم.

در اینجا به ادامه ی راهنمایی های لازم برای راه اندازی و تجهیز کافی شاپ توجه نمایید.

راه اندازی کافی شاپ با این راهنمایی ها

19# با صاحبان کافی شاپ های موفق صحبت کنید

صحبت کردن با صاحبان کافی شاپ های موفق می توانید از برخی رموز کسب و کار آن ها مطلع شوید. اگر چه این عده همیشه تمام رمزهای مدیریت موفق خود را در اختیار شما قرار نخواهند داد.

20# شروع به جمع آوری ایمیل بکنید

بازاریابی از طریق ایمیل یکی از روش های بازاریابی ست که می توانید به خوبی از آن بهره برداری نمایید. شما باید از روزی که فکر راه اندازی کافی شاپ خود را در سر می پروانید، شروع به جمع آوری ایمیل های افراد مختلف به ویژه سازمان ها و ادارات و شرکت ها نمایید.

21# شماره برخی همسایگان و کسب و کارهای محلی که می توانند به مشتری های پر و پا قرصتان تبدیل شوند، را داشته باشید

شما باید مشتری های بالقوه ی خود را شناسایی کرده و شماره ی آن ها را در فهرست مخاطبان خود ذخیره نمایید. به این شکل پیش بینی فروش بهتری خواهید داشت.

راهنمایی راه اندازی کافی شاپ

راهنمایی راه اندازی کافی شاپ

22# طرح کسب و کار کافی شاپ خود را بنویسید

نوشتن طرح کسب و کار شما را به طور کلی از رویاهایی که در سر می پرورانده اید، جدا می سازد. و به اصول واقعی و فرآیندها واقف خواهید شد. این چیزی ست که سرمایه گذاران را به ایده ی شما علاقه مند می سازد.

23# بودجه ی کامل و دقیق خود را برآورد کنید

شما باید اطلاع کافی و کامل از بودجه ی در اختیار خود داشته و با کسر هزینه های مطمئن از آن، فروش خود را نیز پیش بینی کنید.

24# به مکان های مختلف مناسب برای کافی شاپ خود سر بزنید

با در نظر گرفتن شرایط محله، دسترسی مشتریان، هزینه های رهن و اجاره، ملاحظات مجوزی و… به انتخاب چندین مورد جهت مکان کافی شاپ خود بپردازید تا در مرحله ی بعد یکی را به عنوان مورد نهایی کافه برگزینید.

25# به یاد داشته باشید که حتی ارزان ترین محل اجاره ممکن است بهترین گزینه برای موفقیت کسب و کار شما باشد

همیشه قرار نیست گران قیمت ترین محل گزینه ی عالی برای راه اندازی کافی شاپ شما باشد. حتی ارزان ترین از میان گزینه هایتان می تواند به سبب برخورداری از محیط عالی و رفت و آمدهای بیشتر در نهایت به درآمدزایی اضافه برسد.

26# قبل از امضای اجاره نامه، با همسایه ها صحبتی داشته باشید

پیش از آن که اجاره نامه ی محل کافی شاپ را امضا نمایید، خوب است که با همسایه های محل صحبتی داشته و از مسائل و اطلاعات آن محیط مطلع شوید.
اوضاع مالیاتی، کسب و کار پیشین، برخورد مالک و…

راهنمایی راه اندازی کافی شاپ

راهنمایی راه اندازی کافی شاپ

27# تحقیق در خصوص قوانین مالیاتی

از آن جایی که قرار است هر سال مالیات درآمد خود در کافی شاپتان را بپردازید، خوب است که قبل از شروع کار اطلاعات درست و کافی نسبت به قوانین مقرراتی حاکم بر کسب و کارهای غذای صنعتی بیندازید.

28# نیازهای بهداشتی محل کافی شاپ خود را فهرست کنید

محلی که شما به عنوان مکان برپا کردن کافی شاپ خود در نظر گرفته اید، احتمالا نیازهای بهداشتی متعددی خواهد داشت. مثل کاشی کردن آشپزخانه ی کافی شاپ تا سقف، تعویض کردن بخشی از کف پوش ها، لوله کشی آب و…

29# ساختمان کافی شاپ را به لحاظ فاکتورهای امنیتی معاینه و بررسی کنید

ساختمانی که برای راه اندازی کافی شاپ خود در نظر گرفته اید، باید از لحاظ ایمنی کاملا مطابق با استانداردهای سطح بالا بوده و تحت هیچ شرایطی نمی باید موقعیت مشتریان رستوران و همین طور کارکنان آن به کوچکترین خطری بیفتد.

30# از مشاوره ی قانونی کمک بگیرید

برای این که کسب و کارتان به خوبی پیش رفته و به مشکلی برنخورید، لازم است تا از یک مشاور حقوقی در مورد موارد لازم مشورت گرفته و از راهنمایی های وی بهره مند شوید.

31# به نام برند خود یک حساب بانکی مجزا باز کنید

برای این که حساب های ورودی و خروجی کافی شاپ با دیگر حساب های شخصی خودتان مخلوط نشده و حساب و کتاب ها در هم پیچیده نشود، لازم است تا یک حساب بانکی مجزا به نام کسب و کارتان افتتاح کرده و اطمینان حاصل نمایید که تمامی مبادلات مالی کافی شاپ از طریق این حساب صورت پذیرد.

32# درخواست مجوز کسب و کار

برای دریافت مجوزهای قانونی اقدام کرده و پیش از آن که افتتاحیه مراسم شما به صورت رسمی آغاز شود، کافی شاپ را به تمام مجوزهای لازم مجهز نمایید.

33# فنجان های مناسب قهوه خوری خریداری کنید

قهوه از اصلی ترین ارکان منوی کافی شاپ هاست و شما باید نسبت به خرید تجهیزات قهوه خوری کاملا مناسب اقدام کنید.

34# یک دستگاه اسپرسوساز عالی بخرید

به جز دستگاه قهوه ساز، لازم است که حتما یک اسپرسوساز کاملا حرفه ای نیز در کافی شاپ خود داشته باشید. بسیاری از مشتری ها اسپرسو را به قهوه ترجیح خواهند داد.

35# تامین کننده ی دانه های قهوه باکیفیت را بیابید

پس از افتتاح رستوران، مرتب به دانه های قهوه با کیفیت عالی احتیاج خواهید داشت. برای همین باید پیش از روز افتتاحیه با یک تامین کننده ی عالی که دانه های قهوه را با کیفیت خوب و قیمت مناسب ارائه کند، قرارداد ببندید.

36# شرکت های محصولات لبنی مرغوب را شناسای کنید

باید از شرکت های محصولات لبنی مرغوب لیست قیمت دریافت کرده و محصولات مورد نظر خود را به صورت ماهیانه یا هفتگی سفارش دهید.

37# لوگوی برند خود را ایجاد کنید

اگر بخواهید کافی شاپ شما به یک اسم ماندگار تبدیل شود، حتما در کنار انتخاب نام باید لوگوی خود را نیز طراحی و ایجاد کنید. داشتن آرمی منحصر به فرد که توسط یک طراح لوگو حرفه ای طراحی شده باشد، بسیار کمک کننده خواهد بود.

38# نام تجاری خود را توسعه بخشید

شما باید طرح هایی را برای توسعه و تبلیغات نام کافی شاپ خود و برند آن در نظر داشته و پله به پله جلو ببرید.

39# ترسیم اهداف و بودجه بازاریابی

برای تبلیغات و بازاریابی باید یک خط مشی داشته و در ضمن بودجه ی تخصیص داده شده به این موضوع را نیز مشخص کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند