راهنمایی برای خرید گوشی کارکرده

0

خرید یک اسمارت فون با کیفیت تقریبا پول زیادی میطلبد. اما اگر همان گوشی را بعد از دو ماه بخواهید بفروشید حداقل 30 درصد از قیمت گوشی کاسته میشود. و کلی ضرر میکنید.

یکی از راه های جلوگیری از چنین زیانی این است که همان گوشی موبایل مد نظر را دست دوم بگیرید، تا در زمان فروش هم ضرر چندانی نکنید. برای این کار میتوانید از شیپور یا دیوار استفاده کنید.

اما در زمان خرید کالای الکترونیک دست دوم مخصوصا موبایل یا رایانه بسیار باید محتاط باشید. چرا که امکان این که سرتان کلاه رود خیلی بالاست.

در ادامه نکاتی را که در زمان خرید گوشی کارکرده باید مورد توجه قرار گیرد را آورده ایم، با سی اس و ب همراه باشید.

1. ظاهر تلفن همراه را چک کنید: لازم است بدنه موبایل صفحه نمایش و لنز دوربین به خوبی بررسی و وجود خش یا خوردگی در هر کدام از قسمت ها وجود دارد، مشخص شود. همچین باید مطمئن شوید که تلفن همراه آب خوردگی ندارد، علاوه بر آن بهتر است در صورت امکان نگاهی نیز به باتری موبایل بیندازید. همچنین هر قسمتی از موبایل که قابل باز کردن باشد لازم است باز شود تا بتوانید داخل آن را چک کنید.

2. همه پورت ها را بررسی کنید: سیم هندزفری خودتان را به موبایل وصل کنید و به یکی از فایل های داخل آن گوش بدهید، کابل شارژ را نیز به لپ تاپ وصل کنید، اگر تلفن با لپ تاپ شارژ بشود با پریز نیز شارژ خواهد شد.

گوشی همراه

گوشی همراه

3.کد تست موبایل را وارد کنید: هر تلفن هوشمندی یک کد سرویس دارد که با وارد کردن آن می توانید به فهرستی برای چک کردن بخش های مختلف سخت افزاری و نرم افزاری تلفن دسترسی پیدا کنید. برای پیدا کردن این کد کافی است مدل تلفن مورد نظر خود را در گوگل جست وجو کنید.

برای مثال به محض وارد کردن کد *#0*# در شماره گیر Samsung Galaxy S3 تلفن شروع به چک کردن بخش های مختلف از جمله صفحه نمایش، صفحه لمسی، اسپیکر، دوربین ها، ویبره، سنسور و بسیاری از بخش های دیگر خود می کند.

4. سیم کارت را داخل تلفن قرار دهید: با تلفنی که قرار است بخرید، تماس تلفنی برقرار کنید، با آن یک پیامک بفرستید و به اینترنت وصل شده و یک وب سایت را باز کنید. این کار بهترین روش برای این است که مطمئن شوید قسمت های اصلی تلفن به خوبی کار می کند.

اشتراک:

نظرات بسته اند