رازهای برپایی کافی شاپ موفق!

1

قهوه از جمله نوشیدنی های پر طرفدار است که همواره مورد توجه جهانیان بوده و هست. این دانه های مقوی و خوش مزه به روش های مختلفی قابل دم کردن هستند که باعث شده سبک و نام های مختلفی ایجاد شوند

کافه و کافی شاپ ها کسب و کار هایی مبتنی بر قهوه هستند که در هر جای از جهان مشتریان زیادی دارند. راه اندازی کافی شاپ در کشور ما هم یکی از کارهای پر طرفدار است اما اگر این کار اصولی صورت نگیرد با وجود این همه قهوه دوست؛ موفقیت چندانی در بر نخواهد داشت.

برای برپایی کافی شاپ در ایران بهتر است توصیه هایی که در ادامه ذکر می شوند را فراموش نکنید.

یک طرح کسب و کار جامع ایجاد کنید
طرح کسب و کار اولین قدمی جدی است که می شود برای برپایی کافی شاپ انجام داد. طرح کسب و کار به شما نشان می دهد که کسب و کارتان چطور سود آور خواهد بود، نوع مشتریان شما را تعریف می کند، رقبای شما را بررسی می کند، برنامه های رشد را می بیند و راه حل های عیب یابی را برای کمک به دستیابی اهداف شما فراهم می کند.

برپایی کافی شاپ

برپایی کافی شاپ

تامین بودجه برپایی کافی شاپ
راه اندازی یک کافی شاپ لوکس و امروزی بیش از آنکه وقت لازم داشته باشد به بودجه نیاز دارد. تقریبا همه بخش های کافی شاپ هزینه بر هستند و در صورت نداشتن برنامه در اواسط کار بودجه کم می آید. اجاره مکان، دکوراسیون، تجهیزات کافی شاپ، استخدام باریستا و سایر خدمه، تهیه مواد اولیه و … همگی هزینه بر هستند و باید بودجه هر بخش جداگانه محاسبه و مشخص شود.

مکان مناسب را بیابید!
یافتن مکان مناسب برای برپایی کافی شاپ گام دیگری است که باید بردارید. در این مورد عجله ای تصمیم نگیرید و همه جای شهر را بگردید تا بهترین محله و بنا را برای کارتان بیابید. آینه فروختن در محله کوران سودی در بر ندارد!

دکوراسیون

دکوراسیون

طراحی فضا
پس از آنکه مکان مناسبی برای کسب و کارتان یافتید باید فضا را طوری بیارایید که متناسب با این کار باشد.
طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی کافی شاپ بسیار مهم و هزینه بر است. با استخدام یک تیم طراحی می توان بهترین تم و دکوراسیون را برای کافی شاپ ایجاد کرد.

می بایست فضا کافی شاپ و آشپزخانه یا قسمت آماده سازی نوشیدنی ها توسط عناصری زیبا ازهم جدا شوند و همینطور مکانی دنج برای ملاقات های دوستانه و کاری فراهم آورد.

تم کافی شاپ

تم کافی شاپ

بازاریابی را قبل از شروع!
قبل از شروع کارتان بازاریابی را شروع کنید. اگر از روزی که کافی شاپتان افتتاح می شود شروع به بازاریابی کنید خیلی دیر شده و زمانتان را از دست داده اید. معمولا در شش ماه اول کسب و کارتان به سودآوری نخواهد رسید پس بازار یابی را پیش از راه اندازی کافی شاپ شروع کنید.

پیش از خرید قیمت ها را مقایسه کنید
همیشه خرید گران و هزینه بیشتر دلیلی بر خوب بودن کالا نیست. گاهی شرکت ها برای رقابت با هم محصولاتشان را ارزانتر می فروشند و بهتر است از شرایط نهایت استفاده را ببرید و پیش از خرید خوب تحقیق کنید. مقایسه کالا و قیمت ها میتواند خرید رضایت بخشی را به همراه داشته باشد.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. کافی شاپ برای گذران اوقات فراغت خیلی خوبه چه بسا اگر دکوراسیون خوبی هم داشته باشه