راحت نه بگویید

0

تا به حال برای شما پیش آمده است که در قبال خواسته ی فردی از شما، مایل باشید تا در پاسخ به او بگویید نه اما نتوانستید؟ آیا گفتن ” نه ” برای شما سخت است؟ نگران نباشید این یک مشکل فراگیر است که بسیاری از افراد به آن مبتلا هستند.

خیلی از ما در قبال برخی از خواسته ی دیگران برخلاف میلمان عمل میکنیم و نمیتوانیم نه بگوییم که این اصلا برایمان جذاب نیست.

اما آیا میدانید چرا این ” نه ” گفتن برایمان مشکل است؟

چرا نمیتوانیم نه بگوییم؟

 

برای اینکه بتوانیم در مقابل این موضوع قد علم کنیم، ابتدا میبایست دلایل آن را بشماریم، آنها را بشناسیم و سپس با آن مقابله کنیم.

–    شاید اولین دلیل برای آنکه نمیتوانید نه بگویید، مهربان بودن شماست. گاهی اوقات دوست دارید کمک کنید و علی رغم آنکه ممکن است وقت شما هدر برود، اما نمیخواهید فرد طلب کننده ی کمک را از سر خود وا کنید، به همین دلیل به او نه نمی گویید.
–    گاهی ممکن است فکر کنید که با گفتن نه، سایرین شما را فردی گستاخ می نامند چرا که در فرهنگ آسیایی این تفکر رایج است.
–    می خواهید که سازگار باشید. نمی خواهید که خودتان را از گروه بیگانه کنید بنابراین درخواست های دیگران را تایید می کنید.
–    گاهی فکر می کنید که با گفتن نه نزاعی آغاز می شود و باعث عصبانی شدن فرد مذکور می شود. در نتیجه برای مقابله به آن علی رغم میل باطنی خود، از نه گفتن سرباز می زنید.
–    ترسِ از دست دادن موقعیت ها. شاید با گفتن “نه” مضطرب شوید چرا که باعث بسته شدن درها بر روی تان می شود.
–    گاهی هم نگفتن نه به دلیل آن است که افراد فکر می کنند که با گفتن نه ممکن است پل های ارتباطی شما با افراد قطع شود و یا به آن خدشه وارد شود.

اما بهتر است این افکار منفی را از خود دور کنید و از ناسازگاری درونی خود فاصله بگیرید و با نه گفتن از از دست رفتن موقعیت های زندگیتان جلوگیری کنید. این را در نظر داشته باشید که نه گفتن در واقع یک نوع احترام گذاشتن به نفستان است.

 

اما چگونه راحت بگویید نه ؟

 

برای این کار لازم است کمی افکار خود را تربیت کنید. تربیت کردن افراد تنها با با تمرین و البته مطالعه شدنیست. کتاب راحت بگویید نه به شما کمک میکند تکنیک های لازم را به دست آورید، تمرین کنید و مهارت های لازم را کسب کنید.

کتاب راحت بگویید نه

کتاب راحت بگویید نه

برای دانلود و خرید این کتاب میتوانید به لینک زیر مراجعه کرده و در زندگیتان یک تغییر مثبت ایجاد کنید.

http://fidibo.com/book/65111-%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D8%AA-%D8%A8%DA%AF%D9%88%DB%8C%DB%8C%D8%AF-%D9%86%D9%87!

اشتراک:

نظرات بسته اند