ایده هایی برای دکوراسیون پاییزی خانه

0

فصل پاییز از راه رسیده است و شاید بد نباشد که چیدمان خانه را همگام با پاییز پیش ببرید، فصلی پر از زیبایی و رنگ، با شب های دراز و نم نم باران! اگر خانه شما هنوز هم رنگ و بوی تابستانی دارد، بد نیست که به فکر دکوراسیون پاییزی خانه باشید. با ما باشید چرا که قصد داریم در ادامه مطلب به ایده هایی برای پاییزی کردن دکوراسیون خانه بپردازیم.

 

دکوراسیون پاییزی خانه با چند ایده ساده

برای آنکه چیدمان و آب و هوای خانه را پاییزی کنید، می توانید از ایده های مختلفی استفاده کنید.

تاج های گل پاییزی

پاییزی کردن خانه مستلزم خریدهای گرانقیمت نیست، بلکه می توانید خودتان دست به کار شوید و خلاقیت به خرج دهید. یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید، درست کردن تاج گل های پاییزی است. برای درست کردن تاج گل های پاییزی، از باغچه منزلتان چند برگ پاییزی به رنگ های مختلف، مثلا زرد، نارنجی و قهوه ای، و چوب های مرطوب نازک تهیه کنید. قسمت سر و ته این چوب ها را به هم وصل کنید و حلقه ای چوبی بسازید. سپس برگ های پاییزی جمع آوری شده را دور این حلقه بچسبانید. به این آسانی می توانید یک حلقه دکوراتیو پاییزی برای خانه خود درست کنید.

ایده هایی برای دکوراسیون پاییزی خانه

ایده هایی برای دکوراسیون پاییزی خانه

 

تزئین میز غذاخوری پاییزی

اگر میزغذاخوری چوبی در منزل دارید، بهتر است رومیزی های روشن و توری را فراموش کنید. همان طرح میز چوبی شما برای چیدمان پاییزی بسیار فوق العاده است. برای حفاظت از میز، کافیست شیشه ای برای آن سفارش دهید تا میز چوبی شما در امان بماند.

در صورتی که همچنان به رومیزی علاقه زیادی دارید، از رومیزی هایی استفاده کنید که جنس نمدی دارند. یا می توانید خودتان دست به کار شوید و رومیزی ببافید.
درون گلدان روی میزغذاخوری، به جای گل های سرخ و روشن، از گیاهان پاییزی استفاده کنید که با این فصل همخوانی دارند.
حتی می توانید گلدان را فراموش کنید و از وسایل دکوراتیو چوبی و شمعدان ها استفاده کنید که بیشتر حال و هوای پاییزی دارند.

 

ایده هایی برای دکوراسیون پاییزی خانه

ایده هایی برای دکوراسیون پاییزی خانه

تزئین خانه

توپک های پاییزه درست کنید. کمی کاموا بخرید، به هر رنگی که می پسندید، آن ها را به شکل توپک های کوچک درست کنید. از این توپک ها گردنبندهایی برای وسایلی که دوست دارید، درست کنید. به عنوان مثال می توانید این آویز های قشنگ را بالای تخت خواب بیاویزید، یا اینکه از آن ها روی دیوار آشپزخانه درست کنید.

فکری به حال مبلمان خانه کنید

تعویض مبلمان کار درستی نیست. حقیقت این است که در هر فصل نمی توان مبلمان را تغییر داد. اما می توان با چند راه حل ساده، مبلمان را پاییزی کنید. به این منظور می توانید برای مبلمان منزلتان، روکش ها ببافید. یا اینکه از پتوها و روکش های نازک پاییزی استفاده کنید و آن ها را روی دسته مبل قرار دهید. با این روش ها در ساده ترین شیوه ممکن، فضای نشیمن اتاق را پاییزه می کنید.

در رنگ های تغییر ایجاد کنید

دکوراسیون پاییزی با دکوراسیون تابستان و بهار متفاوت است. هرچه در تابستان طیف رنگ ها به رنگ های آبی، قرمز، زرد و رنگ های پر هیجان متمایل می شود، در پاییز بهتر است از رنگ هایی در طیف قهوه ای، آجری و رنگ های تیره تر استفاده کنید.

در گوشه و کنار خانه از گل های خشک استفاده کنید

گل های خشک تهیه کنید، از پارک چند کاج پیدا کنید و از آن ها برای پر کردن گل های خانه استفاده کنید.

تابلوهای پاییزی درست کنید

برگ های پاییزی را جمع آوری کنید و درون یک قاب عکس خالی، به هر ترتیبی که دوت دارید، برگ های پاییزی را بچسبانید. سپس این قاب را در قسمتی از خانه که هنوز نشانی از پاییز در آن پیدا نمی شود، بیاویزید.

ایده هایی برای دکوراسیون پاییزی خانه

ایده هایی برای دکوراسیون پاییزی خانه

 

بالکن را هم پاییزی کنید

یکی از دلچسب ترین کارهایی که می توانید برای پاییزی کردن چیدمان منزل انجام دهید، تغییر دکوراسیون بالکن است. اگر به اندازه کافی فضا در بالکن دارید، میز و صندلی حصیری در آن قرار دهید و روی هر یک از آنها، پتویی نازک بگذارید. با یک نم پاییزی می توانید چایی داغ برای خود و همسرتان بریزید و درون بالکن و هوایی پاییزی خود را گرم کنید.

ایده هایی برای دکوراسیون پاییزی خانه

ایده هایی برای دکوراسیون پاییزی خانه

شومینه را تزئین کنید

فصل سرد است و روشن شدن شومینه ها! برای تزئین شومینه از وسایل دکوراتیو چوبی استفاده کنید، کاج بچینید و شمعدان های کوچک روی طاقچه شومینه قرار دهید.

کف را بپوشانید

از کف پوش های پاییزی، مانند فرشچه های بافته شده و رو فرشی استفاده کنید.

کدوهای تنبل حصیری درست کنید

کدو تنبل به خوری خود پاییز و روزهای سرد رایادآور می شود. پس چه بهتر که از کاموا، حصیر و چوب های نازک، کدوهای حصیری درست کنید و آن را در جای جای خانه که به دکوراسیون نیاز دارند، قرار دهید.

ایده هایی برای دکوراسیون پاییزی خانه

ایده هایی برای دکوراسیون پاییزی خانه

 

لباس هایتان را هم تغییر دهید

بهتر است کم کم لباس های نازک و تابستانه را کنار بگذارید. هیچ چیز بهتر از تغییر لباس های شما نمی تواند نشان از آمدن پاییز باشد.

نتیجه گیری:

به شما پیشنهاد می کنیم اگر تا به امروز با تغییر فصل، تغییری در دکوراسیون خانه خود ایجاد نکرده اید، اینبار دست به کار شوید و خانه را به سبک پاییزی چیدمان کنید و تاثیرش را در فضای دلنشین خانه حس کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند