دکوراسیون خانه اجاره ای

0

بر همگان مسلم است که خرید یک خانه این روزها چندان کار آسانی نیست و بسیاری از افراد ساکن خانه اجاره ای هستند. اگر استرس افزایش اجاره ها را فاکتور بگیریم، شاید اینکه بتوان هر سال خانه ی جدیدی را مطابق تغییر سلیقه امتحان کنیم، بد نباشد.
اما آن چه که در این میان مطرح می شود، این موضوع است که همیشه و همه جا، بنا به دلایل مختلف نمیتوانیم خانه ی دلخواه خود را پیدا کنیم، چاره چیست؟
وسایل خود را جمع کرده ایم و در نهایت مجیور هستیم به خانه ای نقل مکان کنیم که چندان با حال و هوای ما، همخوانی ندارد. از سوی دیگر، خانه اجاره ای است و نمیتوانیم به اصلاح آن را بکوبیم و بسازیم!
سخت نگیرید، چرا که امروز راه هایی را به شما معرفی می کند که بدین وسیله به راحتی خانه را باب میل خود یا به عبارتی دیگر، شخصی سازی کنید.

خانه ی اجاره ای را باب میل خود کنید

به فکر تغییر سخت افزارهای خانه باشید

این جمله شاید کمی نامانوس باشد، اما حقیقت این است که شما می توانید با تغییر و تعویض برخی از وسایل و ابزارهای خانه، تغییراتی را در خانه ایجاد کنید که نتیجه ای دلچسب در پی خواهد داشت. می توانید از دستگیره ها، شیرآلات، پریز برق، گیره های پرده، شروع کنید. حتما این تغییرات اندک و کوچک می توانند تاثیرات گسترده داشته باشند.

نورپردازی

نورپردازی

تغییر نورپردازی را از یاد نبرید

شاید بهتر باشد این نکته را گوشزد کنیم که یک نورپردازی مناسب می تواند یک خانه ای که چندان زیبا نیست را بسیار دلنشین دهد و برعکس! حتما برای شما هم پیش آمده است که از فضایی که نورپردازی نامناسبی داشته است، فرار کرده باشید.
البته منظور از نورپردازی در یک خانه ی اجاره ای، این نیست که تیم بزرگی را خبر کنید و هزینه ی گزافی را متحمل شوید و در خانه ی مردم یک تغییر اساسی ایجاد کنید.
خیر، کافی است یک لوستر مناسب پیدا کنید، از لامپ هایی که نور مناسبی در فضا پخش می کنند استفاده کنید و گوشه و کنار خانه چند آباژور قدی متناسب با فضا استفاده کنید. همین کافی است تا بتوانید یک محیط دلنشین ایجاد کنید.

 

چوب پرده های قدیمی را فورا تعویض کنید

چوب پرده های قدیمی را فورا تعویض کنید

چوب پرده های قدیمی را فورا تعویض کنید

با وجود آنکه تمام نزدیکان شما می دانند که این خانه را نخریده اید، اما اینکه هر گوشه از خانه فریاد بزند که این خانه صاحبی دارد که او، شما نیستید کمی آزار دهنده است. پس بیایید به غیر از وسایلی که غیر قابل تعویض هستند، هر آن چه را که می توانید تعویض کنید.
یکی از این ها گیره های پرده و چوب پرده های قدیمی است که بسیاری از آن استفاده کرده اند که. در خانه ی رویایی شما جایی ندارد. شما می توانید با تعویض این وسیله، به راحتی پرده های زیبای خود را به آن بیاویزید ضمن آنکه با جلوه ای نازیبا از چوب پرده، شکوه پوشش پنجره ها را نمی گیرید!

از کاغذ دیواری یا برچسب های دیواری استفاده کنید

مسلما تمامی صاحب خانه ها، با احترام به همگی، برای مستاجران خود فرش قرمز پهن نمی کنند و خانه را برای ورود آن ها، تمام و کمال به رنگ دلخواه آن ها در نمی آورند.
این جا است که کاغذ دیواری هایی که به راحتی از دیوار جدا می شوند و برچسب های دیواری به کمک شما می آیند. خوشبختانه این کاغذها آن قدر متنوع هستند که شما بتوانید آن چه که می خواهید را به راحتی از میان آن ها بیابید.

وسایل تزئینی به دیوار بیاویزید

شاید بتوان یکی از مشکلات مستاجران را در بدو ورود به خانه، رنگ و نامرتب بودن دیوار دانست. برای این موضوع هم راه حلی وجود دارد و آن استفاده از تابلو ها و آویز هایی است که می توانید با آن دیوارهای نازیبا را بپوشانید.

نورپردازی

شاید شما نتوانید کف و کارپت را تعویض کنید، اما می توانید با یک فرش و قالیچه ی زیبا، کف پوش زیبایی در فضای خانه ایجاد کنید، شاید نتوانید دیوار ها را رنگ بزنید، اما می توانید به وسیله ی برچسب های دیواری نمایی زیبا ایجاد کنید، شاید هر آن چه که در ذهن داشتید را در خانه ی اجاری تازه نیابید، اما با چند وسیل ی تزئینی و شور، گرما و عشقی که در محیط خانه جاری می کنید، می توانید خانه ی رویایی خود را بسازید.

اشتراک:

نظرات بسته اند