دو کافه عجیب یکی در سنگاپور و دیگری در ژاپن

0

یک زمانی تنها انتظار مراجعه کنندگان به کافه ها، نشستن بر روی صندلی کانتر و نوشیدن یک فنجان قهوه بود. اما امروزه کافه ها پا را فراتر از چیدن چند عدد صندلی کانتر و سرو نوشیدنی نهاده و به یک مکان سرگرم کننده بدل شده اند.

در دنیا در طراحی و ساخت کافه ها خلاقیت زیادی صرف می شود و طوری به نظر می رسد که گویی کافه داران قصد دارند در مسابقه ی خلاقانه ترین کافه پیروز شوند. درواقع امروزه کافه ها تنها مکانی برای خوردن نوشیدنی در کنار دوستان نیستند، بلکه به محلی تبدیل شده اند که در آنها با وجود ایده های خلاقانه می توانید سرگرم شوید.

در ادامه با دو کافه ی خاص یکی در سنگاپور و دیگری در ژاپن آشنا شوید که تجربه ای کاملا متفاوت را از رفتن به کافه به مشتریهای خود ارائه می دهند.

کافه کلینیک در سنگاپور

همانطور که از نام کافه کلینیک می توان حدس زد، این کافه با الهام از فضای بیمارستانی طراحی شده است. این کافه توسط هنرمند انگلیسی ” دامین هیرست ” با سبک معماری هلندی طراحی و  ساخته شده است و در محیط آن کاملا احساس می کنید که در یک کلینیک پزشکی قدم گذاشته اید.
غذاها و خوراکیهایی هم که در این کافه ارائه می شوند در ظرفها و سینیهای بیمارستانی سرو می شوند. گارسونها و پرسنل هم که کاملا مشخص است، حتما لباسی مشابه لباس پرسنل بیمارستانی به تن کرده اند تا فضای بیمارستانی بدون عیب و نقص خلق شود.
این تنها پایان کار نیست و در این کافه رستوران می توانید به جای صندلی کانتر و کاناپه های راحت، ویلچیرهایی را مشاهده کنید که تبدیل به صندلی کافی شاپ شده اند.

کافه کلینیک در سنگاپور

کافه کلینیک در سنگاپور

کافه دوزیستان در ژاپن

کافه بعدی عجیب تر از کافه کلینیک است و آن هم به این خاطر است که در کنار نوشیدن قهوه  می توانید از بودن در کنار دوزیستان لذت ببرید.

یک کافه ی ژاپنی به نام کافه دوزیستان علاوه بر ارائه ی انواع خوراکیهای کافه ای، چندین آکواریوم را در خود جای داده است که پذیرای دوزیستان است. اگر به انواع خزندگان و دوزیستان علاقه مند هستید حتما نوشیدن قهوه در این کافه می تواند بسیار لذتبخش و هیجان انگیز باشد.

این کافه در شهر یوکاهاما واقع شده و به دلیل علاقه ی موسس آن به انواع خزندگان، نه تنها یک کافه است بلکه مکانی برای نگهداری انواع مار، لاک پشت و دوزیستان دیگر هم محسوب می شود.

کافه دوزیستان در ژاپن

کافه دوزیستان در ژاپن

کافه دوزیستان در ژاپن

کافه دوزیستان در ژاپن

اشتراک:

نظرات بسته اند