دورکاری بهترین شیوه کاری برای ناتوانان جسمی

1

یکی از مهمترین مزایایی که دورکاری دارد این است که کلیه ی متخصصان فارغ از توانایی جسمی خود می توانند در بهترین سایت دورکاری ایران ثبت نام کرده و درآمد کسب کنند.

روی سخن ما با توان یابها و معلولان جسمی در سراسر کشور است که بسیار با هوش و ذکاوت بوده و مدارج بالای علمی را طی کرده و به دلیل محدودیتها نمی توانند در خارج از منزل به استخدام در بیایند. بهترین راه برای مشغول به کار شدن این گروه از افراد، دورکاری با استفاده از عضویت در بهترین سایت دورکاری ایران است.

استغال ناتوانان جسمی در بهترین سایت دورکاری ایران

استغال ناتوانان جسمی در بهترین سایت دورکاری ایران

در این نوع وبسایتها کاری ندارند که شما روی ویلچیر می نشینید، شما می توانید یک رزومه از خودتان ثبت کرده به راحتی دورکاری کنید. کارهایی نظیر ترجمه، طراحی سایت، حسابداری، نویسندگی سایت و  تولید محتوا، طراحی گرافیک و بسیاری دیگر که در سایت دورکاری آورده شده اند همگی مناسب افرادی هستند که محدودیت حرکتی دارند.

در این رابطه گلرخ بحری که موسس یک استارتاپ فناوری است به ایسنا گفته است: “با توجه به پتانسیل ۱۱ درصدی توان‌ یابان و معلولان جسمی در ایران نشان ‌دهنده ی تعداد افرادی است که می ‌توانند در حوزه‌ ی دورکاری اشتغال داشته باشند. به گفته ی ایشان هزینه ی مناسب‌ سازی فضا و حضور برای توان‌ یابان در محل کار یا در شهر بسیار بالاست. در صورتی که اگر بخواهیم این موضوع را کنار بگذاریم و نیازی به مناسب‌ سازی فضا نداشته باشیم، دورکاری بسیار مناسب این افراد است.
ایشان با بیان اینکه برون‌ سپاری در دنیا بسیار مرسوم است گفت: با این روش دیگر نیازی نیست افراد در محیط حضور داشته باشند . این موضوع بسیار مهم است و در حوزه ی فناوری هم بسیار دیده می‌شود. شاید بسیاری از شغلهایی که برای توان‌ یابان دیده شده در حد کال سنتر (مدیریت تماس) باشد، اما واقعیت این است که بسیاری از این توان‌ یابان تخصصی کار می‌کنند. ممکن است توسعه‌ دهنده و برنامه ‌نویس باشند و به صورت حرفه‌ ای هم این کار را می‌کنند، یعنی برای یادگیری آن زمان گذاشته ‌اند و تخصص یاد گرفته‌ اند.
بحری به این موضوع تاکید کرد که به جای این‌ که فکر کنیم این افراد تنها می توانند کارهای ساده  و  تکراری انجام دهند باید در نظر داشت که تخصصهای زیادی هست که این افراد می ‌توانند یاد بگیرند و حتی به عنوان کارآموز باشند و از فضا برای رشد استفاده کنند. اینجا دو موضوع وجود دارد؛ یک این‌ که با اشتغالزایی برای آنها، در استارتا‌ها مشغول شوند. دیگر اینکه این توانایی را در خود ببینید که می ‌توانند به عنوان بنیان‌ گذار و موسس یک استارتاپ شروع به کار کنند و مانند بسیاری دیگر از افراد، از فضای ذهنی خود استفاده کنند.”

در این میان بهترین کاری که این گروه از افراد خاص می توانند انجام دهند دورکاری است که این هم با ثبت نام در بهترین سایت دورکاری ایران مهیا می شود. یک ناتوان جسمی اگر تخصصی ندارد نباید ناامید شود، همانطور که می دانیم این افراد بسیار باهوش هستند و خیلی سریع می توانند آموزشهای لازم در خصوص فناوری اطلاعات و هنر و مترجمی را گذرانده و برای خودشان از منزل کسب درآمد داشته باشند و از زندگی بیشتر لذت ببرند.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. دقیقا یکی از مزیتهای خوبی که دورکاری داره همینه. متاسفانه در ایران خیلی معابر مناسب ناتوانان جسمی نیستند و براشون خیلی سخته در خیابان تردد کنن. پس کار از منزل براشون بهترین راه حله. مرسی از نکته ای که یاداور شدین