دلایلی که باید از تتو کردن دوری کرد!

0

این ها دلایلی ست که دوری کردن از خالکوبی را به شما ثابت می کند.

در سال های نه چندان دور، خالکوبی و تتو مخصوص ملوانان و محکومین بود و به عنوان نمادی برای این افراد به کار گرفته می شد. اما اکنون دخترها و پسرهای کم سن و سال را می بینیم که از تتو روی بدن خود استفاده می کنند، در حالی که چیز زیادی درباره ی سابقه و تاریخچه ی این عمل نمی دانند.
در اینجا به دلایل پررنگی که می توانند منع تتو و خالکوبی را ثابت کنند، اشاره می کنیم.

چرا باید از خالکوبی کردن دوری کنیم؟

چرا باید از خالکوبی کردن دوری کنیم؟

– شاید شما به یک جمله ی زیبا و یا یک تصویر جالب عقیده داشته و برایتان عزیز و گرامی باشد، اما آیا واقعا جای این جمله یا تصویر پوست بدنتان است، یا یک دفترچه ی ارزشمند و زیبا که در جلد گران قیمتی پیچیده شده باشد.

– ترسیم اشکال و نوشته های گوناگون روی پوست بدن، درست به مانند علامت گذاری روی گوسفندان یک مزرعه می باشد که از اشتباه گرفتن آن ها با یکدیگر جلوگیری می کند. آیا واقعا برای متفاوت بودن با دیگران نیازمند خالکوبی هستیم؟

– مطمئن باشید پس از گذشت سال ها و زمانی که دوران فعلی به تاریخ بپیوندد، آیندگان کسانی که این روزها خالکوبی های عجیب روی پوست بدن خود داشتند، به عنوان قومی وحشی و یا مایه ی سرگرمی دیگران می بینند.

– شاید به این خاطر به سراغ خالکوبی و تتو می روید که خود را خیلی از دیگران متفاوت جلوه داده و به نوعی خاص باشید. اما کمی به اطراف خود نگاه کنید، بیشتر آدم های معمولی و اتفاقا پیش و پا افتاده که می بینید، از تتوهای پیچیده و به ظاهر خاص استفاده می کنند. پس تتو زدن و خالکوبی به هیچ عنوان کسی را از دیگران متمایز نخواهد کرد. تازه یک نفر می شوی میان هزاران نفری که به هیچ وجه خاص و ممتاز نیستند.

– فقط در صورتی شما یک شخص ایده آل و مناسب برای تتو هستید که میل داشته باشید از این پس برای تمام عمر یک کفش را پوشیده و یا مدل موهایتان را به یک شکل ثابت نگه دارید. در این صورت واقعا شما شخص مناسبی برای تتو و خالکوبی بوده و به راحتی می توانید از خالکوبی های متعددی روی بدن خود استفاده کنید.

– اما یک پرسش بارها بزرگ تر! چرا زمانی که نمی توانید به زبان ایتالیایی صحبت کرده و یا حتی یک بار هم به ایتالیا سفر نکرده اید، تصمیم می گیرد یک جمله ی ایتالیایی را روی دست یا بازوی خود حک کنید؟ به راستی چه چیزی در این تصمیم ناگهانی جلوه گری می کند؟

– هر چیز زیبایی بر اثر مرور زمان جلوه ی خود را از دست داده و به نوعی خسته کننده می شود. حتی اگر تصویر مونا لیزا را روی بدن خود خالکوبی کنید، باز هم پس از گذشت چند سال و دیدن هر روز این تصویر، مونالیزا هم خسته کننده و بی ارزش خواهد شد.

– شاید با خود بگویید، بیشتر افراد مشهور خالکوبی دارند، از فوتبالیست ها گرفته تا خواننده ها معروف و هنرپیشه های هالیوودی! اما دقت داشته باشید که این افراد شیوه ی زندگی متفاوتی دارند. از رژیم های غذایی سخت پیروی کرده، تجردهای طولانی مدت دارند، و… . آیا می توانید در همه چیز شبیه به این افراد باشید؟ یا فقط تتو کردن را الگو برداری کرده اید؟!

اشتراک:

نظرات بسته اند