دعوت مسافرین زمان به مراسم یادبود استفان هاوکینگ!

0

مرگ استفان هاوکینگ یکی از بزرگترین حوادثی بود که در چند ماه گذشته برای جامعه علمی رخ داد. این کیهان شناس و فیزیک دان یکی از نظریه پردازان در مورد حیات فرازمینی و سفر در زمان بود.

هر چند هاوکینگ در زمان حیاتش نتوانست با مسافران زمان ارتباط برقرار کند اما قرار است مسافرین زمان در مزاسم یاد بودش شرکت کنند!

هزاران نفر برای شرکت در مراسم یاد بود استفان هاوکینگ که در ماه ژوئن برگزار می شود دعوت شده اند. جسد هاوکینگ کنار دیگر چهره سرشناس فیزیک “سِر آیزاک نیوتون” در کلیسای Westminster Abbey به خاک سپرده شده است.

در اقدامی غیر معمول از کسانی که در زمان سفر کرده اند هم برای شرکت در این مراسم دعوت شده است. یعنی همان کسانی که از آینده به زمان ما سفر کرده اند!

کسانی که بالای 12 سال سن دارند می توانند برای شرکت در این مراسم نام نویسی کنند شاید شانس انتخاب شدن در قرعه کشی را داشته باشند در نهایت 1000 نفر شانس رفتن به مراسم را دارند بعلاوه مسافرین زمان!

وبلاگ نویس اهل لندن، IanVisits می گوید که برای تکمیل ثبت نام، شما باید تاریخ تولد خود را وارد کنید. جالب است بدانید که تاریخ تولد وارد شده می تواند مربوط به دو دهه ی آینده، یعنی تا تاریخ ۳۱ دسامبر سال ۲۰۳۸ هم باشد!

سفر در زمان

سفر در زمان

جای تعجب ندارد که مسافرین زمان را در مراسم یاد بود هاوکینگ ببینیم. استفان هاوکینگ در زمان حیاتش در سال 2009 جشنی برای مسافرین زمان برپا کرده بود تا اگر چنین افرادی وجود دارند آنها را ملاقات کند. این جشن هاوکینگ در واقع یک آزمایش بود برای اینکه ثابت کند سفر در زمان به عقب امکان ندارد و تنها می شود به جلو سفر کرد.

هاوکینگ در فستیوال علمی سیاتل در سال 2012 گفته بود: “من با شواهد تجربی می گویم که امکان سفر به زمان های گذشته وجود ندارد. من برای مسافران زمان جشنی برپا کردم، اما دعوت نامه های حضور در مراسم را پس از پایان این جشن فرستادم. من برای مدت زیادی آن جا نشستم، اما هیچ کس به جشن من نیامد!”

برای انسان های آینده که برای سفر در زمان تلاش خواهند کرد، هاوکینگ خطرات بسیاری را در این راه برشمرده است، مثلا قبلا گفته بود که پرتاب یک پرتوی رادیوکتیو می تواند منجر به نابودی سفینه ی شما (یا همان ماشین زمان شما) شود، پس بهتر است تا در خانه های خود بمانید!

اگر فرضیه ی سفر در زمان را کنار بگذاریم، برای مردمی که در زمان حال زندگی می کنند، این مراسم در نیمروز ۱۵ ژوئن ۲۰۱۸ (۲۵ خرداد ۱۳۹۷) برگزار خواهد شد.

اشتراک:

نظرات بسته اند