دستگیری جاعلان یک میلیاردی در مشهد

0

روزانه شاهد گرفتار شدن جاعلان و کلاه بردارانی هستیم که هر یک به نحوی سعی بر سود جویی از مردم داشته اند. با اینکه نیروی انتظامی هشیارانه عمل می کند اما بسیاری از مردم گرفتار چنین کلاهبردارانی می شوند.

تقریبا در هر زمینه ای کلاهبرداری وجود دارد از بیمه شخص ثالث گرفته تا بازار سکه و طلا و حتی دریافت گواهینامه ایزو برای شرکت ها!

دیروز فرمانده انتظامی مشهد از دستگیری کلاهبرداران یک میلیارد تومانی خبر داد. این افرادکه از طریق جعل سند اقدام به خرید و فروش املاک در مشهد می کردند، توسط نیروی انتظامی دستگیر شدند.

سردار”قادر کریمی” گفت: با دریافت گزارشی مبنی بر جعل اعتبارنامه یکی از شرکت های تعاونی مسکن و فروش زمین در قطعات مختلف، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس Police آگاهی قرار گرفت.

کارآگاهان مجرب پلیس آگاهی با تحقیقات میدانی موفق به شناسایی خریدار و مشاور املاکی شدند که متهمان در آنجا 2 قطعه زمین قولنامه کرده بودند و آنها را با هماهنگی مقام قضائی به پلیس آگاهی احضار کردند.

سودجویی

سودجویی

در بررسی اظهارات خریدار ملک مشخص شد که این فرد چند روز پیش 2 قطعه زمین را از 3 نفر با اعتبارنامه هایی از شرکت تعاونی تامین مسکن یکی از نهادهای دولتی به مبلغ 10 میلیارد ریال قولنامه و 5 میلیارد ریال نقد خرید کرده و هیچگونه اطلاعی از جعلی بودن اعتبارنامه ها نداشته است.

سردار کریمی تصریح کرد: کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی با استفاده از اطلاعات بدست آمده و مستندات موجود، 3 متهم این پرونده را شناسایی و طی عملیات های مجزا دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی با اشاره به معرفی متهمان به دادسرا از شهروندان خواست قبل از انجام معاملات ملکی با استعلام از مراجع ذیربط مانع سوء استفاده افراد فرصت طلب و کلاهبردار شوند.

اشتراک:

نظرات بسته اند