در میان خطوط کتاب بیشعوری نوشته خاویر کرمنت

0

اگر در همسایگی تان از روبرو شدن با فرد بیشعوری رنج می برید. اگر همسر، خواهر و برادر، همکار، دوست، همکلاسی و یا یکی از اعضای خانواده تان به مرض بیشعوری مبتلاست؛ دانلود کتاب بیشعوری را شدیدا توصیه می کنیم.

با مطالعه ی این کتاب خواهید آموخت که چگونه باید با یک فرد بیشعور برخورد کرده و نیز روش های درمان این خصلت مرض گونه چه خواهند بود؟

خاویر کرمنت که به واقع یک روانشناس است در ابتدای کتاب بیشعوری به پرده برداری از نمود زندگی چند مورد واقعی از بیشعورها پرداخته و البته به نتایج درخشانی نیز دست یافته است.

با مطالعه ی این موارد احتمالا به نمونه ی رفتاری مشابه در محیط پیرامون خود خواهید رسید. و البته اگر خودتان نیز رفتارهای مشابهی داشته باشید، با عرض شرمندگی شما نیز به نوعی یک بیشعور تلقی خواهید شد!

دانلود کتاب بیشعوری

دانلود کتاب بیشعوری

و بهتر است هر چه زودتر مراحل درمان را تکمیل کرده و ترک این مرض را شروع کنید.

کرمنت به همین اکتفا نکرده و در بخش انتهایی کتاب بیشعوری به تشریح درمان مرض بیشعوری و چگونگی هدایت مبتلایان برای ترک این عادت پرداخته است.

ترک مرض

کاری که در پله ی اول بیشعورها باید موفق به انجام آن شوند، قبول بیمار بودن و پذیرفتن اتیکت بیشعوری ست. پذیرفتن این واقعیت نیازمند شهامت زیادی ست که خود یک برگ برنده برای درمان شدن و بیرون آوردن ردای بیشعوری از تن می باشد.

پس از قبول بیمار بودن، مرحله ی پشیمانی و تاسف از راه می رسد. در این مرحله که ظریف ترین و مهم ترین مرحله ی درمان بیماری ست؛ می باید فرد را به اندازه ی کافی مورد محبت و حمایت قرار داد زیرا در غیر اینصورت میزان پشیمانی وی به افسردگی شدید منجر شده و کل روند درمان را تحت تاثیر قرار خواهد داد و حتی در مواردی بیماری به انواع دیگری شیفت پیدا می کند که وضع را بارها خراب تر خواهد ساخت.

نکته ای که خاویر کرمنت خوانندگان را به آن متوجه ساخته است این است که همیشه در طول درمان می باید مراقب این تهدید باشند که هر لحظه ممکن است فرد بیشعور تحت درمان دست به انکار زده و کل ماجرا را غیر واقعی خوانده و از زیر  درمان فرار کند. به همین سبب در حاشیه ی امن درمانی نگه داشتن فرد مبتلا باید با دقت و مهارت زیادی صورت بگیرد.

اشتراک:

نظرات بسته اند