در طراحی داخلی کافی شاپ چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

0

اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که رفتن به کافی شاپ ها بخشی جدا نشدنی از زندگی روزمره تان است, حتما به تاثیر معماری و طراحی داخلی کافی شاپ بر جلب مشتری آگاهی دارید. طی نظر سنجی های متعدد, دلیل بازگشت مشتری به یک کافی شاپ, تنها طراحی داخلی کافی شاپ شناخته شده است.
اگر می خواهید وارد حرفه ی کافه داری بشوید, یا می خواهید دکوراسیون کافی شاپ خود را تغییر دهید, احتیاجی نیست که هزینه ی بسیار زیادی را پرداخت نمایید و یا با یک دیزاینر حرفه ای کار کنید. تنها با در نظر گرفتن چند نکته ی ساده و اضافه کردن کمی خلاقیت می توانید دکوراسیونی زیبا خلق نمایید. لازم به ذکر است که در طراحی داخلی کافی شاپ حتی ریزه کاری ها هم می تواند مهم باشد. ویترین و سردر، سقف، کانتر، تزیینات دیوارها، رنگ‌های بکار رفته در محیط، مبلمان، همه و همه می‌توانند تبدیل شوند به نقاط قوت و یا ضعف کافی‌شاپ شما، پس از هیچ‌یک غافل نشوید.

ویترین و فضای خارجی کافی شاپ

زمانی که به نمای بیرونی ساختمانی می نگرید, می بایست به کاربری آن پی ببرید. در غیر این صورت معمولا پا به داخل آن نمی گذارید. علی الخصوص جاهایی مثل رستوران و کافی شاپ که روزانه پذیرای تعداد زیادی مشتری هستند. بهتر است که لوگوی کافه و یا رستوران به صورت بزرگ و خوانا در معرض دید باشد. استفاده از تزئیناتی همچون فضای داخل کافی شاپ در فاضی خارجی نیز می تواند نظر افراد زیادی را به خود جلب نماید.

طراحی داخلی کافی شاپ

طراحی داخلی کافی شاپ

تم اصلی فضای داخلی کافی شاپ

در وهله ی اول سعی کنید, ایده ای کلی برای دکوراسیون کافی شاپ خود در نظر بگیرید. به طور مثال تعداد زیادی از کافی شاپ های بزرگ در دنیا در قالب راک کافه, کافه ورزشی, کافه هنر, کافه کلاسیک, کافه گلخانه, کافه گالری, کافه کتاب و کافه سینما و … فعالیت می نمایند.
به طور مثال اگر قصد دارید یک کافه راک داشته باشید, تنها کافی است دیوار های کافه را با رنگاهیی مثل مشکی و قرمز بپوشانید. حتی تصاویری از خواننده های راک که شناس هستند هم بر روی دیوار ها نصب نمایید. استفاده از یک گیتار تزئینی نیز می تواند کافی شاپ شما را به یک کافی شاپ تمام عیار تبدیل کند.

تزئینات سقف و دیوار

در گذشته تزئنات دیوار ها و قفسه ها بسیار رایج بود, اما امروزه تزئینات سقف نیز طرفداران بسیاری پیدا کرده است. می توانید از لوله ها و یا حتی میله هایی با چیدمان های هندسی استفاده نمایید.سقف های کاذب, کاغذ های دیواری و تزئینات چوبی هم گزینه ی خوبی برای دیزاین سقف می باشد.

طراحی داخلی کافی شاپ

طراحی داخلی کافی شاپ

مبلمان

حواستان باشد که جهت انتخاب میز و صندلی تنها به زیبایی آن توجه نکنید, مطمئن باشید که راحتی مبلمان کافی شاپ از اهمیت ویژه ای برخوردار است. انتخاب صندلی های بسیار کوتاه و یا بسیار بلند درست نیست. می بایست اندازه ی مبلمان و میز شما کاملا نرمال باشد تا مشتری ها با مشکل رو به رو نشوند.

اشتراک:

نظرات بسته اند