در سفر به مالزی حتما دوریان را امتحان کنید

0

اگر با خرید تور مالزی به این کشور سفر کنید، در گوشه و کنار شهرهای این کشور می توانید انواع میوه های استوایی را ببینید که نمونه هایش را اینجا پیدا نمی کنید.
یکی از میوه های معروف مالزی، دوریان نام دارد که در میان ما ایرانی ها به خارگیل معروف است. دلیل این نام گذاری هم ساده است، چرا که این میوه بسیار شبیه به میوه و درخت نارگیل دارد و روی پوسته آن خارهایی بزرگ وجود دارد.

تور مالزی | میوه دوریان

تور مالزی | میوه دوریان

این میوه، سلطان میوه های مالزی است، اما اگر با تور مالزی به این کشور سفر کردید حتما امتحان کردن آن را از یاد نبرید. البته باید بگوییم که این میوه بوی بدی دارد اما بسیار خوشمزه است به گونه ای که افراد کیلومتر ها سفر می کنند تا به این کشور سفر کنند و این میوه ی خوشمزه را نوش جان کنند.
دوریان که میوه بومی برونئی، اندونزی و مالزی است حدود ۶۰۰ سال پیش برای غربی ها شناخته شد. طبیعت شناس بریتانیایی، آلفرد راسل والاس، در قرن ۱۹ میوه دوریان را این گونه توصیف کرده است: “میوه دوریان همانند کاستر غنی شده معطر به روغن بادام است”. میوه دوریان در مراحل مختلف تا رسیده شدن کامل َآن قابل مصرف بوده و در بسیاری از خوراکی های شیرین و خوش طعم جنوب شرق آسیا به عنوان طعم دهنده مورد استفاده قرار می گیرد. دانه های دوریان نیز در صورت پخته شدن قابل خوردن می باشند.
جالب است بدانید که از این میوه در مالزی در بسیاری از شیرینی جات از قبیل آب نبات سنتی مالایی، بستنی، میلک شیک، مون کیک و کاپوچینو استفاده می کنند تا طعم خوشمزه ای بگیرند.
در این میوه، دانه های خامی وجود دارد که دارای اسیدهای چرب سمی هستند که مصرفشان بسیار خطرناک است. برخی افراد از برگ ها و جوانه های این میوه به عنوان سبزیجات نیز استفاده می کنند و خاکستر پوسته دوریان هم در پودر کیک استفاده می شود.
این میوه به دلیل داشتن مقدار زیادی شکر، ویتامین ث، پتاسیم و اسید آمین تریپتوفان است منبع خوبی برای کربوهیدرات، پروتئین و چربی است.

اشتراک:

نظرات بسته اند