درسهایی که از کتاب های هری پاتر میتوان گرفت

0

شاید در این دنیایی که بشر بیشتر به دنبال واقعیت ها میگردد ، دیگر جای برای زندگی در دنیا مجازی وجود ندارد ، اما چطور میشود که یک کتاب که بسترش در دنیای مجازی پهن شده است ، به موفقیت بزرگی دست یابد و بعد از انتشار چندین مجموعه، هنوز محبوب است . کتابی که درباره ی آن حرف میزنیم  ،مجموعه کتاب های هری پاتر است که به تازگی نسخه ی جدید آن به نام هری پاتر و فرزند نفرین شده به بازار آمده است . این کتاب میتواند به بیزینس من ها در زمینه ی رشد و کسب و کارشان درس های زیادی دهد ، بیایید چند پند از بازاریابی از این کتاب یاد بگیرید :
–    این کتاب به شما یاد میدهد که به کیفیت محصولات خود اهمیت ویژه ای دهید . مجموعه کتاب های هری پاتر البته به علاوه ی کتاب های حرفه ای ارباب جلقه ها ، قوی ترین نوشته هایی هستند که بر روی کاغذ آمده اند و موفق شده اند تا افراد زیادی را به خواندن علاقه مند کنند . کیفیت عامل فراهم آمدن این اثر است و شاید این بهترین درسی باشد که بتوان از هری پاتر آموخت.
–    برای اینکه بتوانید موفق شوید ، میبایست انبوه مخاطبان را مخاطب خود قرار دهید . بهترین محصولات همیشه محصولاتی هستند که مخاطب عام داشته باشند و به مخاطبان عام فروخته شوند. شاید در وهله ی اول این کتاب مناسب بچه ها و نوجوانان شمرده شود ، اما کیفیت این کتاب به گونه ایست که بزرگسالان و تمام رده ی سنی از خواندن آن لذت میبرند ، این دقیقا همان رمز موفقیت مجموعه کتاب های هری پاتر است .
–    این کتاب به شما یاد میدهد که میبایست همیشه پیوستگی را مد نظر داشته باشید . این کتاب به شما می آموزد که اگر همواره پیوستگی خود را با محتوای قبلی خود حفظ نکنید، موفق به ایجاد شگفتی و کسب پیروزی های بسیار بزرگ نمی شوید .
–    بهتر است همیشه چیزی برای ارائه در مراحل بعدی نگه دارید ، این را میتوان در تمامی کتاب ها از مجموعه کتاب های هری پات دید ، چرا که در هر کتاب، یک شگفتی جدید به نمایش گذاشته میشود . نویسنده میتوانست تمامی موارد را در یک کتاب پوشش دهد اما با ارائه نکردن هر آن چه که در ذهن وجود دارد ، این فرایند طولنی تر شد و از این مزیت چیزی در استین مخفی کردن ، به خوبی بهره برد .
–    بزرگ بیندیشید . اتفاق های خوب و متفاوت در یک ذهن کوچک پدید نمی آیند . چنین شخصیت های عجیب و قدرتمندی هرگز زاییده ی یک ذهن کوتاه نیست .
–    لازم است که بدانید در چه مرحله و زمانی میبایست دست از ادامه ی کار بشویید . برای مثال خانم جی. کی . رولینگ میتوانست این کتاب را حالا حالا ها ادامه دهد  ،اما او درست به موقع دست از کار کشید و توانست در قله به موفقیتی که مد نظر داشت دست پیدا کند . این دقیقا همان چیزی است که یک برند قوی و معروف هم انجام می دهد. به عبارتی یک برند قوی هرگز با استفاده از یک کمپین به ادامه فعالیت خودش نمی پردازد، حتی اگر این کمپین بسیار خوب و موفقیت آمیز هم عمل کرده باشد. این برندها به خوبی می دانند که در چه زمانی باید دست از ادامه کار بکشند و دوباره با یک کمپین دیگر ادامه دهند.
بهتر آن است که علاوه بر خواندن و لذت بردن از این کتاب ، به حواشی آن نیز توجه کنیم . هر چیزی که در اطراف ما اتفاق می افتد ، میتواند درسی بزرگ به ما دهد و به زندگی و افکار ما سمت و سوی درستی ببخشد. اگر هنوز موفق به تهیه ی این کتاب نشده اید ، میتوانید با مراجعه لینک زیر ، این کتاب را به صورت الکترونیکی دانلود کنید :

دانلود کتاب هری پاتر و فرزند نفرین شده

اشتراک:

نظرات بسته اند