درآمد دولت از محل رجیستری موبایل

1

اجرای طرح رجیستری به اندازه ی هزار میلیارد تومان برای دولت درآمد زایی دارد. این چیزی ست که عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی اظهار داشته است.
رمضانعلی سبحانی فر، عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در این خصوص توضیح داد: اجرای طرح رجیستری هزار میلیارد تومان درآمد زایی برای دولت دارد.

درآمد رجیستری موبایل برای دولت

درآمد رجیستری موبایل برای دولت

به گزارش سی اس وب به نقل از خبرگزاری تسنیم، این مقام مسئول کشور اضافه کرد: مبارزه با قاچاق یکی از موضوعات بسیار مهم و اساسی است که دولت به صورت جدی باید در دستور کار خود قرار دهد.

وی با اشاره به ضرورت مبارزه با قاچاق انواع کالا در کشور، عنوان ساخت: هم اکنون دولت طرح مبارزه با ورود تلفن همراه قاچاق را در دستور کار خود قرار داده و در همین راستا طرح رجیستری در فاز نخست آن اجرا شده است.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی متذکر شد: البته باید مبارزه با ورود گوشی تلفن همراه قاچاق به تمام انواع آن تسری یابد و به همین علت بعد از اجرای فاز نخست باید فاز دوم برای سایر گوشی‌های تلفن همراه به غیر مدلهای آیفون اجرایی شود.

سبحانی‌فر خاطر نشان ساخت: اجرای طرح رجیستری هزار میلیارد تومان درآمد برای دولت  داشته و برای هزینه این میزان باید برنامه‌ریزی داشت.

وی اظهار داشت: البته اجرای کامل طرح رجیستری نیاز به زیرساخت‌های فنی و اطلاعاتی زیادی دارد که اقدامات لازم برای تأمین آنها باید در دستور کار قرار بگیرد.

طرح رجیستری گوشی های موبایل بارها مورد بحث و بررسی قرار گرفته و سرانجام به مرحله ی اجرایی وارد شده است.
البته در حال حاضر تنها 20 درصد از گوشی های موبایل وارداتی به بازار موبایل ایران را تحت پوشش قرار داده و برای زیر پوشش قرار گرفتن تمامی گوشی های موبایل وارداتی با طرح رجیستری تلفن همراه، می باید منتظر زمان آتی باشیم.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. با گوشی قاچاق مبارزه کردین بقیه اقلام قاچاق چی میشن که به اقتصاد کلی ضربه میزنن؟!!!